1
ASA Tg.Mures
Sin 47'

Asa am trait Poli Timisoara - ASA Tg.Mures 3-1 (4-2 in tur)

Marti seara am transmis meciul dintre ACS Poli Timisoara si ASA Tg.Mures din returul semifinalelor Cupei Ligii.

21:49

ACS Poli Timisoara se impune in returul semifinalei Cupei Ligii cu ASA si merge in finala cu scorul general de 7-3.

87'

Poparadu nu mai poate continua si Timisoara termina meciul in zece jucatori. Popa a epuizat toate schimbarile.

74'

Mare ocazie ratata de Timisoara la lovitura de cap trimisa de Seroni putin pe langa poarta in urma unui corner.

65'

Gol Canu!

Fucek centreaza decisiv pentru reluarea cu capul a lui Canu si acesta face 3-1.

50'

Bolboasa se opune in extremis la sutul lui Pedro din cativa metri. Mare ocazie pentru Timisoara.

47'

Gol Sin!

Oaspetii reduc din diferenta prin Sin cu un voleu superb din marginea careului.

20:48

Pauza la Timisoara. Cei de la ASA au nevoie de patru goluri in partea secunda pentru a forta prelungirile. Un scenariu mai degraba SF.

44'

Pierre Andre vede cartonasul galben pentru o lovitura peste fata aplicata lui Poparadu. Acesta din urma isi revine cu greu.

33'

Emil Dica reia peste poarta dintr-o lovitura libera de la peste 30 de metri.

27'

Gol Pedro!

Dubla reusita de Pedro cu un sut plasat din interiorul careului la coltul lung.

21'

Acelasi Pedro rateaza in extremis dubla cu un lob care se duce pe langa poarta.

17'

Gol Pedro!

Gazdele deschid scorul prin Pedro Henrique din centrarea lui Fucek la prima bara. Scorul general devine 5-2 pentru ACS Poli Timisoara.

6'

Ocazie a oaspetilor la reluarea cu capul a lui Lemnaru din sase metri.

1'

A inceput meciul de la Timisoara. Reamintim ca in tur banatenii s-au impus cu 4-2, astfel ca ASA are nevoie de o victorie la trei goluri diferenta pentru a intoarce soarta calificarii.

19:56

ACS Poli Timișoara: Straton - Scutaru, Bocșan, Cînu, Șeroni - Soljic, Poparadu - Bărbuț, Croitoru, Fucek - Pedro Henrique.

ASA Tg. Mureș: Bolboașă - Dulap, Rougkalas, Szasz, Bucur - Rus, Dică, Petriș - Ferfelea, Lemnaru, Sin.