3
Dinamo
Hanca 82' Petre 74' Nistor 38'

Asa am trait Steaua - Dinamo 1-3. Debut pentru Rivaldinho!

De la 20:00 am transmis live text in aceasta pagina Steaua - Dinamo, returul semifinalelor Cupei Ligii. In turul disputat pe 22 decembrie a fost 4-1 pentru Dinamo. Pariază live pe site-ul Efortuna pe Steaua - Dinamo.

21:53

Tudor pune capat meciului si Dinamo se califica in finala Cupei Ligii dupa o victorie fara drept de apel.

90'

Dinamo termina meciul in atac si este aproape de 4-1. Doar corner pentru formatia lui Contra.

82'

Gol Hanca!

Hanca transforma lovitura de la 11 metri si Dinamo se distanteaza pe tabela.

81'

Patrick Petre obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Balasa, un jucator complet depasi de ostilitati in acest meci.

79'

Pericol in careul lui Dinamo dupa un corner. Balasa aproape sa reia decisiv in poarta. Inca o lovitura de la colt pentru Steaua.

76'

Ocazie ratata de Steaua la lovitura libera executata de Boldrin. Tamas apare la finalizare si reia gresit cu capul pe langa poarta.

74'

Gol Petre!

Abia intrat in teren de cateva zeci de secunde Patrick Petre o readuce pe Dinamo in avantaj cu un vole din interiorul careului. Apararea stelista era cufundata in visare.

71'

Dinamo controleaza centrul terenului dupa ce Steaua a egalat scorul. Romera scoate lovitura libera in jumatatea adversa dupa o cursa personala oprita de Popescu prin fault.

66'

Jocul este reluat cu centrarea lui Nistor din corner si reluarea lui Maric cu capul pe langa poarta.

65'

Tudor intrerupe meciul dupa ce suporterii dinamovisti arunca mai multe petarde in careul lui Nita la un corner.

65'

Gol Alibec!

Alibec transforma de la punctul cu var si Steaua egaleaza scorul.

62'

Tanase obtine lovitura de la 11 metri pentru Steaua.

60'

Schimbare si la Steaua: intra Gnohere impotriva fostei sale echipe. De Amorim retras pe banca. Fanii dinamovisti reactioneaza cu ostilitate asa cum era de asteptat.

59'

Rivaldinho intra in locul lui Popa dupa ce Alibec tocmai fusese semnalizat intr-un offside la limita.

58'

Rivaldinho iese la margine si se pregateste sa debuteze la Dinamo.

54'

Boldrin intra in locul lui Pintilii la Steaua.

52'

Steaua iese pe contraatac prin Alibec, insa dinamovistii s-au repliat formidabil si atacul gazdelor este sortit esecului.

50'

Popa il ia la viteza pe Balasa si obtine lovitura libera in marginea careului stelist. Balasa primeste cartonasul galben.

46'

Incepe repriza secunda cu o modificare la Steaua. Tanase a intrat in locul lui Achim.

20:48

Pauza pe Arena Nationala dupa o prima repriza echilibrata in care eroare lui Nita si golul lui Nistor au facut diferenta. Portarul stelist isi cere scuze suporterilor aflati in peluza din spatele sau pentru gafa uriasa comisa.

42'

Minge in adancime pentru Alibec. Iese Penedo si respinge in afara terenului.

39'

Tamas centreaza in careu pentru Alibec si acesta reia cu capul pe langa poarta dintr-o pozitie dificila.

38'

Gol Nistor!

Incredibila eroare comisa de Nita care ii paseaza practic lui Nistor in propriul careu si decarul dinamovist nu iarta marcand cu un sut in forta ca la antrenament.

36'

Nistor suteaza peste poarta.

35'

Tamas il scapa din marcaj pe Popa si vede galben pentru oprirea acestuia in 19-20 de metri. Sansa mare pentru Dinamo dintr-o pozitie centrala.

35'

Momcilovic este avertizat pentru obstructionarea lui Hanca in marginea terenului.

31'

De aceasta data suteaza Tamas si mingea ocoleste din nou poarta dinamovista.

30'

Steaua continua atacurile si De Amorim obtine lovitura libera intr-o pozitie favorabila.

29'

O faza clasica pentru ineficienta ofensiva a Stelei. Alibec se retrage in banda pentru a prelua, asteapta sprijin care insa nu vine de la niciun coechipier.

27'

Alibec scoate o noua lovitura libera in jumatatea adversa la un duel cu Nedelcearu.

24'

Mahlangu nu mai poate continua si este inlocuit cu Palic.

20'

Sansa de gol ratata de stelisti prin Enache. Acesta nu prinde poarta cu o minge din marginea careului intoarsa de Achim.

16'

Acelasi Alibec suteaza mult peste poarta lui Penedo.

15'

Alibec scoate lovitura libera in duel cu Nistor la 20 si ceva de metri de poarta dinamovista.

11'

Mingea ramane la stelisti si Popescu trimite peste poarta.

11'

Patrundere in viteza a lui Alibec pe stanga. Acesta isi prelungeste prea mult mingea si Maric intervine decisiv.

10'

Pana acum duelul cel mai interesant are loc in tribune unde cele doua galerii se lupta verbal de la distanta.

5'

Primul corner al meciului este executat de Nistor. Resping stelistii in afara terenului.

4'

Oliva vede primul galben al meciului. Tudor nu se dezminte nici in aceasta seara si arbitreaza extrem de exigent.

3'

Tudor il opreste pe Alibec dintr-o actiune de atac pentru un fault la centrul terenului. Capitanul stelist nu intelege decizia si cere explicatii.