Cei mai importanti marcatori ai echipei antrenate de Mladen Jojic au fost Arvidas Cepulis (19 puncte) si Reggie Elliot (15).
Urmatorul meci al ploiestenilor in cadrul Grupei C va avea loc pe teren propriu si este programat pe 28 noiembrie cu echipa turca Galatasaray Cafe Crown.
Rezultatele complete inregistrate, marti seara, in Cupa ULEB:
Khimki - D. Bank Skyliners 81 - 69
Siauliai - KK Bosna 85 - 76
BC Kalev/Cramo - G. Canaria Grupo Dunas 67 - 80
BC Hemofarm Stada - CSU Asesoft 95 - 85
FMP - Besiktas Cola Turka 77 - 78
Dynamo Moscow - Red Star 97 - 76
CEZ Nymburk - Panellinios GS 75 - 65
PGE Turow Zgorzelec - Strasbourg 66 - 42
BK Ventspils - Koln 99ers 88 - 73
Panionios On Telecoms - Asvel Basket 91 - 98
Galatasaray Cafe Crown - Spirou Charleroi 75 - 83
ASCO Slask Wroclaw - Ludwigsburg 107 - 93
BC Kyiv - Pau-Orthez 91 - 55
Hapoel Jerusalem - Unics Kazan 107 - 68
Alba Berlin - Guildford Heat 81 - 63
SLUC Nancy - Azovmash Mariupol 80 - 57
Artland Dragons - ASK Riga 73 - 71
EiffelTowers Den Bosch - Zadar 93 - 83
Benetton Tamoil - Lukoil Academic 89 - 82
DKV Joventut - Turk Telekom 102 - 83
Akasvayu Girona - Hanzevast Capitals 96 - 63
Hapoel Galil Elyon - Antwerp Giants 93 - 83
Pamesa Valencia - Anwil Wloclawek 78 - 58
Beghelli Bologna - Telindus Oostende 76 - 89
Benetton Fribourg - KK Buducnost 73 - 82
Swans Gmunden - Triumph Lyubertsy 53 - 83
Ovarense Aerosoles - Elan Chalon 86 - 99
Clasamente:
Grupa A | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
DKV Joventut | 3 | 0 | 276 | 211 | 65 |
Alba Berlin | 2 | 1 | 233 | 212 | 21 |
Turk Telekom | 2 | 1 | 275 | 274 | 1 |
KK Bosna | 1 | 2 | 242 | 248 | -6 |
Siauliai | 1 | 2 | 245 | 258 | -13 |
Guildford Heat | 0 | 3 | 192 | 260 | -68 |
Grupa B | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Besiktas | 3 | 0 | 244 | 216 | 28 |
BK Ventspils | 2 | 1 | 259 | 228 | 31 |
Elan Chalon | 2 | 1 | 279 | 259 | 20 |
FMP | 1 | 2 | 245 | 253 | -8 |
Koln 99ers | 1 | 2 | 227 | 251 | -24 |
Ovarense Aerosoles | 0 | 3 | 233 | 280 | -47 |
Grupa C | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Akasvayu Girona | 2 | 1 | 252 | 195 | 57 |
Galatasaray | 2 | 1 | 239 | 212 | 27 |
Charleroi | 2 | 1 | 218 | 206 | 12 |
Hemofarm | 2 | 1 | 229 | 243 | -14 |
CSU Asesoft | 1 | 2 | 223 | 232 | -9 |
Hanzevast | 0 | 3 | 196 | 269 | -73 |
Grupa D | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Pamesa Valencia | 3 | 0 | 249 | 202 | 47 |
Khimki | 3 | 0 | 264 | 241 | 23 |
SLUC Nancy | 1 | 2 | 242 | 233 | 9 |
Azovmash Mariupol | 1 | 2 | 218 | 239 | -21 |
Anwil Wloclawek | 1 | 2 | 191 | 213 | -22 |
D. Bank Skyliners | 0 | 3 | 197 | 233 | -36 |
Grupa E | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Triumph Lyubertsy | 3 | 0 | 242 | 187 | 55 |
KK Buducnost | 2 | 1 | 227 | 224 | 3 |
Swans Gmunden | 2 | 1 | 217 | 228 | -11 |
Hapoel Galil Elyon | 1 | 2 | 235 | 246 | -11 |
Benetton Fribourg | 1 | 2 | 250 | 269 | -19 |
Antwerp Giants | 0 | 3 | 261 | 278 | -17 |
Grupa F | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Dynamo Moscow | 2 | 1 | 271 | 231 | 40 |
Telindus Oostende | 2 | 1 | 255 | 243 | 12 |
Red Star | 2 | 1 | 249 | 253 | -4 |
CEZ Nymburk | 1 | 2 | 233 | 241 | -8 |
Panellinios GS | 1 | 2 | 218 | 231 | -13 |
Beghelli Bologna | 1 | 2 | 224 | 251 | -27 |
Grupa G | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Asvel Basket | 2 | 1 | 279 | 258 | 21 |
G. Canaria | 2 | 1 | 232 | 211 | 21 |
Slask Wroclaw | 2 | 1 | 239 | 228 | 11 |
BC Kalev/Cramo | 2 | 1 | 243 | 239 | 4 |
Panionios On Telecoms | 1 | 2 | 231 | 240 | -9 |
Ludwigsburg | 0 | 3 | 238 | 286 | -48 |
Grupa H | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
BC Kyiv | 3 | 0 | 247 | 195 | 52 |
Artland Dragons | 2 | 1 | 223 | 254 | -31 |
Lukoil Academic | 1 | 2 | 249 | 231 | 18 |
ASK Riga | 1 | 2 | 215 | 210 | 5 |
Benetton Tamoil | 1 | 2 | 246 | 248 | -2 |
Pau-Orthez | 1 | 2 | 218 | 260 | -42 |
Grupa I | W | L | Pts + | Pts - | Dif. |
Hapoel Jerusalem | 2 | 1 | 275 | 242 | 33 |
Turow Zgorzelec | 2 | 1 | 220 | 192 | 28 |
Den Bosch | 2 | 1 | 259 | 257 | 2 |
Zadar | 1 | 2 | 255 | 257 | -2 |
Strasbourg | 1 | 2 | 193 | 206 | -13 |
Unics Kazan | 1 | 2 | 224 | 272 | -48 |