Ceahlaul Piatra Neamt
etapa 10
Comentează
Liga 126/09/2016 20:02

In penultima partida a etapei a 10-a din Liga 1 echipele CFR Cluj si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), luni seara pe terenul fostei campioane a Romaniei.

Comentează
Liga 126/09/2016 13:33

CFR Cluj si Gaz Metan Medias se intalnesc luni seara de la 18:00 in penultima partida a etapei cu numarul 10 din Liga 1.

Comentează
Liga 122/09/2016 22:58
CFR Cluj castiga dupa 68 de ani in deplasare cu Steaua

In derby-ul etapei a 9-a CFR Cluj a invins-o pe Steaua la Bucuresti, cu 2-1 (1-1), prin dubla lui Cristi Bud. Steaua a avut un jucator in plus din minutul 77, cand Tiago Lopes a fost eliminat.

Comentează
Liga 122/09/2016 11:05
Steaua-CFR Cluj, meciul vedeta al etapei a 9-a din Liga 1

Etapa intermediara din Liga 1, prima de acest fel din noul sezon, se incheie joi seara de la 21:00 cu meciul Steaua-CFR Cluj, in alte vremuri o partida care decidea castigatoarea titlului.

Comentează
Liga 117/09/2016 20:01

Victorie cu 5-0 obtinuta de CFR Cluj in meciul de sambata seara cu FC Voluntari, partida care a marcat primul hattrick in Liga 1 pentru atacantul Cristian Bud.

etapa 7
Comentează
Liga 110/09/2016 22:28

Echipele CFR Cluj si CS Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, sambata seara, in etapa a 7-a din Liga 1, meci in care oaspetii au avut superioritate numerica mai mult de o repriza.

Comentează
CFR CLuj03/09/2016 02:06
Atacant de la Olympique Marseille transferat de CFR Cluj

In buna traditie a ultimilor ani CFR Cluj gaseste pe piata transferurilor un atacant pe care spera sa-l faca golgeter in Liga 1, dupa Gregory Tade si Christian Lopes, ultimul cedat pentru 500.000 de euro la RC Lens in Ligue 2.

Comentează
CFR CLuj01/09/2016 18:10
CFR Cluj si-a transferat golgeterul in Franta

Cristian Lopes a lasat-o pe CFR Cluj pentru a evolua la RC Lens in a doua liga franceza. Atacantul spaniol a avut numai cuvinte de lauda dupa experienta din Romania.

Comentează
CFR CLuj30/08/2016 12:05
Petrucci s-a transferat in Turcia

Mijlocasul italian Davide Petrucci a lasat-o pe CFR Cluj pentru a semna cu un club din Turcia.

etapa a 6-a
Comentează
Liga 127/08/2016 20:31

Un meci cu o prima repriza slaba, influentata si de caldura, dar care s-a aprins in partea secunda si care a avut parte de numeroase ocazii de gol la ambele porti.