Apelul formulat de clubul CFR Cluj, împotriva depunctării cu nouă puncte pentru sezonul viitor, sancţiune aplicată şi cluburilor ASA Tg. Mureş, Rapid şi Petrolul, a fost admis, vineri, în parte, iar clujenilor li s-au redus trei puncte din penalizarea iniţială, a anuntat vineri seara Mediafax.

etapa a 13-a playout
Comentează
Liga 126/05/2016 22:34

Castigatoarea Cupei Romaniei, CFR Cluj, s-a despărțit de fanii din Gruia cu o victorie categorica, scor 4-0 (0-0), cu CSU Craiova, una dintre aspirantele la un loc în viitoarea editie a cupelor europene.

Comentează
Liga 121/05/2016 21:43

Concordia Chiajna a castigat la limita, scor 2-1, duelul cu CFR Cluj din etapa a 12-a din playout-ul Ligii 1.

Comentează
CFR CLuj19/05/2016 13:15

Clubul CFR Cluj a fost vizitat joi dimineata de procurori din partea DIICOT si de politisti de la Crima Organizata Cluj intr-o actiune de perchezitie pentru posibile fapte de evaziune fiscala, spalare de bani si delapidare.

CFR Cluj revine de la 0-2 cu Dinamo si castiga Cupa Romaniei la loviturile de departajare
finala cupei romaniei
Comentează
Cupa Romaniei18/05/2016 00:22

Revenire fabuloasa pentru CFR Cluj in finala Cupei Romaniei cu Dinamo, dupa ce formatia bucuresteana a condus cu 2-0 dupa primele 45 de minute. Ardelenii au intors scorul in partea secunda si au trimis meciul in prelungiri cu un gol in minutul 89, pentru a se impune cu 5-4 la loviturile de departajare. Dorin Rotariu a ratat singurul penalty din seria de cinci, mai precis fostul portar dinamovist Traian Marc a reusit sa apere.

Comentează
CFR CLuj18/05/2016 01:15

Iuliu Muresan, presedintele clubului CFR Cluj, a dezvaluit care este prima pe care o vor primi jucatorii dupa castigarea Cupei Romaniei.

Comentează
Liga 106/05/2016 20:00

De trei puncte sperante la Ploiesti pentru ramanerea in Liga 1, dupa ce Petrolul a castigat la limita, scor 1-0, duelul cu CFR Cluj din etapa a 10-a a fazei playout.

Comentează
Cupa Romaniei04/05/2016 13:26
Cifre si fapte: Dinamo - CFR Cluj in Cupa Romaniei

Dinamo Bucuresti si CFR Cluj se vor intalni pe 10 mai, de la ora 21:30, in finala Cupei Romaniei, pe Stadionul National. Va fi al patrulea meci direct intre cele doua echipe, in aceasta competitie, unul in care ros-albii pot spera sa obtina prima victorie din istorie contra clujenilor in Cupa.

Comentează
Liga 130/04/2016 21:34

Echipa CFR Cluj a obtinut o victorie categorica, sambata seara, pe teren propriu, in fata celor de la ACS Poli Timisoara, scor 5-1.

Comentează
Liga 124/04/2016 20:02

Echipele CFR Cluj si CSMS Iasi au remizat, duminica seara, scor 0-0, intr-o partida programata in etapa a 8-a din playout.