CFR CLuj

Ce a spus Adrian Mutu după debutul cu victorie pe banca CFR-ului și cum evaluează șansele la titlu

Adrian Mutu a bifat prima victorie în calitate de antrenor principal la CFR Cluj, echipa de pe locul doi în Liga 1.

Debut fulminant pentru Adrian Mutu la CFR Cluj

CFR Cluj s-a impus cu 4-1 în disputa de pe teren propriu cu FC Voluntari, meci care a tras cortina peste etapa a 23-a.

Ilfovenii au rezistat o repriză, gazdele din Gruia desprinzându-se în câștigători după pauză.

”Nu a fost un debut perfect, dar a fost bun, foarte bun. Mă bucură atitudinea băieților. Mă așteptam la o reacție după înfrângerea cu Botoșani”, a declarat Adrian Mutu.

Acesta a vorbit și despre lupta pentru titlu, CFR Cluj fiind la 11 puncte în urma liderului FCSB.

”Ne gândim la titlu, atâta timp cât sunt șanse matematice. Nu mi s-a impus acest obiectiv, dar e o presiune tactică și se dorește performanță. Nu va fi ușor, dar noi o luăm meci cu meci”, a mai spus Mutu.