1
0
Elvetia

Asa am trait Suedia - Elvetia pentru un loc in sferturi

Suedia si Elvetia au evoluat, marti de la ora 17:00, pentru un loc in sferturile de finala la Cupa Mondiala.

18:53

90'

Sommer scoate sutul lui Toivonen si Skomina fluiera imediat finalul partidei.

90'

Skomina revine asupra deciziei dupa interventia VAR si acorda lovitura libera din marginea careului. Eliminarea lui Lang ramane.

90'

Cartonas rosu !

Lang eliminat!

90'

Olsson scapa singur spre poarta si obtine lovitura de la 11 metri fiind agatat din spate de Lang.

90'

Trei minute suplimentare.

79'

Suedia scapa cu fata curata dupa un corner. Mingea este respinsa gresit si Forsberg respinge de pe linia portii mingea trimisa de Embolo.

71'

Shaqiri suteaza din marginea careului si mingea e deviata in corner.

69'

Suedia aproape de gol din nou la sutul lui Ekdal.

68'

Xhaka vede galbenul pentru un fault comis asupra lui Claesson la centrul terenului.

68'

Mingea a fost deviata de Akanji, altfel portarul Sommer ar fi fost pe directia balonului.

67'

Gol Forsberg!

Suedia deblocheaza tabela in urma unui sut trimis de Forsberg la vinclu.

65'

Lovitura libera obtinuta de Forsberg in marginea careului elvetian. Faza ramane fara rezultat.

60'

Behrami este avertizat pentru faulturi repetate si este suspendat pentru meciul urmator.

49'

Forsberg se descurca admirabil la centrul terenului si patrunde spre poarta, mingea este centrata si Toivonen reia peste.

46'

Se reia jocul.

17:46

Pauza la Sankt Petersburg.

44'

Shaqiri centreaza in careul suedez, iar mingea se plimba prin fata portii.

41'

Lustig centreaza ideal in fata portii pentru aparitia lui Ekdal, iar acesta singur singurel reia peste poarta fara niciun elvetian in marcaj.

40'

Lovitura libera pentru Suedia. Forsberg trimite spre poarta si Dzemaili deviaza aproape de propria poarta. Corner pentru nordici.

38'

Zuber intoarce pentru sutul lui Dzemaili din centrul careului. Mingea nu prinde poarta.

31'

Lustig vede primul cartonas galben al meciului.

28'

Sommer intervine decisiv la sutul lui Berg din interiorul careului. Cea mai mare ocazie de pana acum.