Wimbledon

Asa am trait Simona Halep in semifinale la Wimbledon contra Elinei Svitolina

Simona Halep a evoluat, joi, pentru a doua oara in cariera in semifinalele de la Wimbledon. Meciul a fost live text in aceasta pagina dupa ora 15:00.

Wimbledon - Semifinale SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 6
Elina Svitolina (UCR) 1 3

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Svitolina

SET 2, 6-3 Simona Halep inchide meciul cu break si s-a calificat pentru prima data in cariera in finala de la Wimbledon!

SET 2, 5-3 Serviciu reusit de Halep care se apropie la un singur game de finala!

SET 2, 4-3 Break reusit de Simona Halep dupa un forehand ratat de Svitolina. Tot mai aproape de calificarea in finala este Halep, primal la Wimbledon.

SET 2, 3-3 Halep ramane fara punct pierdut pe serviciu in acest set secund.

SET 2, 2-3 Un game in care Halep a fost aproape de break, prima data in acest set. Svitolina a iesit in extremis din incurcatura.

SET 2, 2-2 Halep raspunde la randul ei cu game la zero. Se merge cap la cap cu serviciul.

SET 2, 1-2 Game la zero si pentru Svitolina la serviciu.

SET 2, 1-1 Halep raspunde cu un game la zero si o scurta de final fara replica din partea adversarei.

SET 2, 0-1 Primul game facut cu serviciul de Svitolina in acest meci. Ucraineanca se afla in premiera la conducere.

SET 1, 6-1 Cinci mingi de set anulate de Svitolina, dupa care Halep a salvat minge de break. In cele din urma Halep a inchis setul in acest game dupa doua lovituri castigatoare la rand. In total Halep a adunat nu mai putin de 16 lovituri castigatoare in set!

SET 1, 5-1 Simona e peste tot in teren si obtine un nou break. Dezarmant pentru Svitolina, care nu-si mai gaseste ritmul dupa cele doua game-uri uriase din debut.

SET 1, 4-1 De aceasta data Halep serveste impecabil si confirma break-ul obtinut anterior.

SET 1, 3-1 Svitolina ramane rigida la serviciu si Halep profita reusind un nou break.

SET 1, 2-1 Break la zero izbutit de Svitolina dupa cel mai scurt game. Doar doua minute!

SET 1, 2-0 Dupa un game si mai lung decat precedentul (11 minute), Halep reuseste break-ul si se instaleaza la conducere. Meciul este unul aprig la primele schimburi, asa cum ne asteptam.

SET 1, 1-0 Un game complicat intins pe durata a 9 minute. Halep a salvat nu mai putin de trei sanse de break ale adversarei.

15:09 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

Adversara Simonei Halep este ucraineanca Elina Svitolina, cea care conduce cu 4-3 la scorul intalnirilor directe.

Ultima oara a castigat Halep in semifinalele de la Doha din acest an dupa o batalie apriga de trei seturi.

In acest an pe iarba Halep are 7-1 record, in timp ce Svitolina are 5-2.

Va fi prima confruntare pe iarba intre Halep si Svitolina.

Jucatoarea din Ucraina se afla la cea mai buna performanta la Wimbledon, unde a ajuns cel mai departe in optimile de finala in urma cu doi ani.

In acest an Svitolina mai are doua semifinale, la Dubai si Indian Wells. Inainte de Wimbledon a pierdut de fiecare data in primul tur la cele doua turnee in care a luat startul.