Wimbledon

Asa am trait Simona Halep in primul tur la Wimbledon

Simona Halep a debutat, luni, la Wimbledon, al treilea turneu de Mare Slem al anului in tenis.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Wimbledon - Turul 1 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 7
Aliaksandra Sasnovich (BLR) 4 5

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Sasnovich

SET 2, 7-5 Revenire formidabila reusita de Halep. Jucatoarea noastra inchide meciul cu o scurta senzationala.

SET 2, 6-5 Break la zero si Halep va servi pentru castigarea meciului. Patru game-uri la rand pentru Simona in acest set.

SET 2, 5-5 Game infernal pentru Simona scos cu bine la capat. Minge de set salvata dupa un schimb prelungit, apoi Sasnovich a dat de doua ori afara cu dreapta.

SET 2, 4-5 Halep obtine break-ul la zero si e din nou in acest set avand sansa egalarii.

SET 2, 2-5 Sasnovich se distanteaza dupa un nou game alb de serviciu.

SET 2, 2-4 Halep pierde game-ul de serviciu de la 0-40. Cinci puncte la rand pentru Sasnovich care a incheiat cu un cross castigator.

SET 2, 2-3 Raspunde si Sasnovich cu un game alb. Un joc mai antrenant in acest set secund, dupa ce erorile de ambele parti au caracterizat primul act.

SET 2, 2-2 Halep castiga la zero game-ul de serviciu.

SET 2, 1-2 Trei mingi de break ratate de Halep in acest game.

SET 2, 1-1 Sasnovich isi ia inapoi break-ul si e din nou egalitate.

SET 2, 1-0 S-a reluat meciul cu Halep la primire. Jucatoarea noastra reuseste break-ul.

Timeout medical solicitat de Halep in pauza dintre seturi. Jucatoarea noastra primeste ingrijiri la piciorul stang.

SET 1, 6-4 Lovitura castigatoare gasita de Halep cu forehand-ul pentru 1-0 la seturi dupa 52 de minute. Halep a ratat primele doua sanse de break la 40-15, pentru a fi ocrotita de sansa cand Sasnovich a avut-o in racheta la minge de break, insa bielorusa a trimis in fileu. Halep a alunecat in acest game si a acuzat dureri la glezna piciorului stang.

SET 1, 5-3 Halep isi castiga serviciul si se apropie de adjudecarea primului set.

SET 1, 4-2 Cel mai complicat game de pana acum pentru Halep pe serviciu. Doua mingi de break salvate de jucatoarea noastra.

SET 1, 3-2 Minge de 4-1 ratata de Halep si Sasnovich ramane aproape dupa ce-si castiga serviciul.

SET 1, 2-1 Sasnovich revine de la 15-30 pe serviciul sau si obtine primul ei game in meci.

SET 1, 2-0 Halep domina inceputul meciului. Un prim break obtinut in chiar game-ul inaugural, dublat apoi de un game solid de serviciu.

15:10 Incepe meciul cu Sasnovich la serviciu.

Ajunsa pe locul 7 mondial, Simona Halep o intalneste in primul tur pe Aliaksandra Sasnovich din Belarus, o jucatoare de pe locul 36 mondial pe care n-a mai intalnit-o niciodata pana acum.

Halep in ultima perioada a avut dificultati cu jucatoarele pe care le-a infruntat in premiera.

Doua meciuri a disputat Sasnovich pana sa ajunga la Wimbledon, ambele pierdute.

Bielorusa a inceput anul in forta, cu semifinala jucata la Sydney si turul 3 atins la Australian Open, dupa care a mai prins doar optimile la Madrid.