Australian Open

Asa am trait Simona Halep - Ajla Tomljanovic

Sursă foto: twitter.com/simona_halep

Miercuri, dupa ora 10:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul Simona Halep - Ajla Tomljanovic, partida din turul secund la Australian Open.

LIVE Halep - Tomljanovic 4-6, 6-4, 7-5
-Pariati aici pe meciul Simonei Halep-

SET 3, 7-5 Trei mingi de meci Halep! La prima trimite afara, dar a doua sansa nu mai e ratata. Victorie pentru Simona Halep si calificare in turul 3, cu revenire de la 2-5 in decisiv!

SET 3, 6-5 Continua seria fabuloasa a Simonei Halep cu al patrulea game la rand. A 2-a favorita reuseste break-ul din a patra incercare si va servi pentru calificarea in turul 3.

SET 3, 5-5 Halep egaleaza scorul la serviciu. Revenire de la 2-5 care arata o data in plus ce jucatoare e Simona.

SET 3, 4-5 Break Halep! Jucatoarea noastra ramane in meci si anuleaza sansa adversarei de a inchide partida la serviciu.

SET 3, 3-5 Halep ramane in meci dupa un game bun de serviciu. Ramane un break diferenta.

SET 3, 2-5 Tomljanovic la un game distanta de castigarea meciului. Halep a revenit de la 15-40, dar nu reuseste sa aduca un plus in joc prin care sa contracareze entuziasmul adversarei.

SET 3, 2-4 Break la zero reusit de Tomljanovic. Fara reactie Halep in acest game.

SET 3, 2-3 Tomljanovic intoarce scorul de la 15-30 cu doi asi la rand plus o minge castigatoare de forehand.

SET 3. 2-2 Halep isi castiga game-ul de serviciu si anuleaza avantajul adversarei cu un serviciu as la ultima minge.

SET 3, 1-2 Dubla greseala comisa de Tomljanovic la 15-40. Halep isi ia break-ul inapoi nelasandu-o pe adversara sa se desprinda.

SET 3, 0-2 Break Tomljanovic dupa ce Halep trimite cu dreapta mult in afara terenului. Un teren invadat de insecte.

SET 2, 6-4 Ce game de serviciu reuseste Halep fara punct cedat adversarei. Meciul intra in decisiv.

SET 2, 5-4 Tomljanovic se agata de acest set profitand si de erorile Simonei. Halep va servi pentru set.

SET 2, 5-3 Game de serviciu solid reusit de Halep. Aceasta se apropie la un joc de castigarea setului si trimiterea partidei in decisiv.

SET 2, 4-3 Halep trece la conducere cu break in fata. Ar putea fi momentul de cotitura al partidei.

SET 2, 3-3 Primul game de serviciu si pentru Halep in acest set. Un game solid, cu un singur punct cedat.

SET 2, 2-3 Tomljanovic gaseste prima minge de serviciu la 40-30 si trece in avantaj. Este primul game de serviciu obtinut in setul secund.

SET 2, 2-2 Doua mingi castigate de Tomljanovic cu reverul in coltul terenului. Nimic de facut din partea lui Halep. Inca un break!

SET 2, 2-1 Inca un break pentru Simona Halep. Aceasta a facut pasul in fata si a incheiat game-ul cu voleu castigator din apropierea fileului.

SET 2, 1-1 Halep incearca lovitura decisiva cu dreapta si trimite afara. Break Tomljanovic.

SET 2, 1-0 Break pentru Simona in debutul setului secund. La fel incepuse si primul set, ne amintim.

SET 1, 4-6 Halep isi pierde serviciul si Tomljanovic transeaza primul set in favoarea sa. Dupa doua mingi de set salvate, Halep a trimis cu dreapta in fileul la a treia sansa a adversarei.

SET 1, 4-5 Tomljanovic isi castiga game-ul de serviciu si pune presiune pe Halep.

SET 1 4-4 Game de peste sase minute adjudecat de Halep cu ajutorul primului serviciu. Halep a salvat mingea de break, dupa ce comisese o dubla eroare.

SET 1, 3-4 Reactioneaza Halep si obtine break-ul intrerupand seria adversarei. Tomljanovic a resimtit presiunea si a gresit cu minge lunga.

SET 1, 2-4 O minge pe linie si o eroare nefortata pe rever din partea lui Halep aduc un nou break. Ce rasturnare de scor! Halep a avut 2-0 in debut.

SET 1, 2-3 Tomljanovic trece la conducere dupa un game solid de serviciu. Al treilea game la rand pentru australianca.

SET 1, 2-2 Un game care s-a complicat pentru Simona. Prima minge de break in dreptul australiencei, una pe care tot ea si-o anuleaza cu o eroare nefortata. In cele din urma cel mai lung game de pana acum se incheie cu o dubla din partea Simonei.

SET 1, 2-1 In pofida unei noi duble comise, Tomljanovic reuseste sa puna primul game pe tabela.

SET 1, 2-0 Primul game de serviciu pentru Halep s-a incheiat cu eroare nefortata din partea lui Tomljanovic. Australianca revenise de la 0-40, insa Halep a servit bine cu prima minge.

SET 1, 1-0 Halep incepe cu break. Un game in care adversara a comis doua duble la rand.

10:15 Incepe meciul cu Tomljanovic la serviciu.

10:08 Cele doua jucatoare si-au facut aparitia pe teren.

Invingatoarea o va intalni pe Veronica Kudermetova in turul 3.

Simona Halep si Ajla Tomljanovic se vor infrunta pentru a patra oara in circuit.

Halep s-a impus de fiecare data pana acum in confruntarile cu Tomljanovic.

Tomljanovic, locul 69 mondial, a invins-o in primul tur pe Misaki Doi din Japonia, scor 6-2, 6-1.

Halep a invins-o de trei ori pe Tomljanovic in cariera, ultima oara pe 14 ianuarie 2020 la Adelaide, cu 6-4, 7-5.

A doua favorita a Grand Slam-ului de la Melbourne a invins-o de o maniera categorica pe reprezentanta gazdelor Linette Cabrera, cu 6-2, 6-1, in primul tur.