Serie A

Tatarusanu pune piedica lui Napoli

Fiorentina si Napoli au remizat, luni seara, in ultimul meci al etapei cu numarul 27 din Serie A.

Cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1, la Florenta, iar portarul Ciprian Tatarusanu a avut o contributie decisiva la punctul obtinut de echipa sa.

Internationalul nostru a avut o interventie salvatoare in prelungiri, respingand in corner un sut din actiune care viza coltul scurt.

Alonso a deschis scorul pentru Fiorentina in minutul 6, iar dupa doar un minut Higuain a restabilit egalitatea cu un sut din afara careului care l-a surprins pe Tatarusanu iesit dintre buturi.

Napoli se indeparteaza dupa aceasta remiza la trei puncte de liderul Juventus, in timp ce Fiorentina iese de pe podium si ajunge pe patru la egalitate cu AS Roma.