Serie A

Parma, prima victorie dupa 18 meciuri. Au spart ghinionul cu Man si Mihaila titulari!

Sursă foto: Parma Twitter

AC Parma a castigat in fata celor de la AS Roma, cu 2-0, duminica dupa-amiaza, intr-un me din Serie A, primul cu Dennis Man si Valentin Mihaila in acelasi timp in primul 11.

Aparitia celor doi internationali romani a schimbat in bine fata echipei si a fost una decisiva pentru obtinerea victoriei.

Dennis Man a pasat decisiv pentru golul de 1-0 marcat de Valentin Mihaila in minutul 9 al partidei.

Pentru Mihaila este al doilea gol consecutiv in Serie A, dupa cel marcat etapa trecuta in deplasare cu Fiorentina.

Man a ratat la randul sau o ocazie uriasa in debutul partii secunda, cand a sutat in portarul advers din cativa metri.

Hernani a marcat din penalty golul de 2-0 la zece minute dupa pauza.

Man a ramas pe teren pana la finalul meciului, in timp ce Mihaila a fost inlocuit cu Karamoah in minutul 82.

Parma nu mai castigase de patru luni in Serie A si cu acest succes revine cu sanse mari in lupta pentru salvarea de la retrogradare.