Serie A

Parma pierde acasa cu Man si Mihaila in teren

Echipa AC Parma ramane penultima in clasamentul din Serie A dupa infrangerea suferita pe teren propriu, vineri seara, scor 1-2, in partida cu Genoa, din etapa a 28-a in Serie A.

Graziano Pelle a deschis scorul pentru Parma in minutul 16 cu o executie spectaculoasa din foarfeca la centrarea lui Kucka.

Avantajul gazdelor a fost anulat de dubla reusita de Scamaca, in minutele 50 si 69.

Pe finalul meciului Dennis Man a avut o lovitura de cap din care putea obtine mai mult. O minge pe centru portii prada usoara pentru goalkeeper-ul celor de la Genoa.

Man a fost integralist, in timp ce Valentin Mihaila a intrat in minutul 64, in locul lui Karamoh.

Parma ramane pe locul 19, cu 19 puncte dupa 28 de meciuri si a doua cea mai slaba aparare din Serie A.

Genoa urca o pozitie si ajunge pe locul 13, cu 31 de puncte, la noua puncte de zona retrogradarii.