Serie A

Juventus pierde puncte in deplasare cu modesta Venezia

Fosta campioana a Italiei continua cu rezultatele modeste inregistrate in actualul sezon din Serie A.

Juventus a deschis scorul la Venezia, dar in cele din urma nou-promovata a reusit sa egaleze si partida s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Morata a punctat pentru Batrana Doamna, golul egalizator al gazdelor fiind marcat de Aramu la zece minute dupa pauza.

Juventus a controlat partida, fara insa ca oamenii lui Massimiliano Allegri sa puna in prea mare pericol poarta celor de la Venezia.

In urma acestui rezultat Juventus ramane in afara locurilor de Champions League si are de recuperat zece puncte fata de liderul AC Milan.

Etapa cu numarul 17 din Serie A a debutat, vineri, cu Derby della Lanterna, meci castigat de Sampdoria "in deplasare" cu Genoa, scor 3-1.

In primul meci programat sambata Fiorentina a invins-o categoric pe Salernitana, o alta nou-promovata, cu 4-0.