Serie A

Grande Cristiano Ronaldo. Primele goluri la Juventus si ce goluri!

De patru meciuri a avut nevoie Cristiano Ronaldo pentru a inscrie primele goluri in tricoul echipei Juventus Torino.

Atacantul portughez a marcat chiar de doua ori in meciul pe care campioana Italiei l-a disputat, duminica, pe teren propriu, impotriva lui Sassuolo.

Un meci castigat de Juventus la limita, cu 2-1, dupa un final tensionat care l-a avut in prim plan pe Douglas Costa, eliminat in prelungiri pentru comportament nesportiv.

Ronaldo a deschis scorul la cinci minute dupa pauza profitand de o minge respinsa gresita de un fundas advers. Aflat in careul de sase metr, Ronaldo a facut ce se pricepe mai bine trimitand mingea in plasa.

In minutul 65 Emre Can l-a gasit ideal pe Ronaldo in stanga si acesta a finalizat cu sut din alergare la coltul lung. O executie spectaculoasa pentru 2-0.

Sassuolo a redus din diferenta in minutul 90+1 prin Babacar cu o lovitura de cap din sase metri.

Juventus ajunge la 12 puncte dupa patru meciuri, distantandu-se la trei puncte de Napoli, in timp ce Sassuolo ramane pe trei, cu 7 puncte.