Serie A

Cremonese produce surpriza pe San Siro

Penultima clasată din Serie A a plecat cu un punct de pe terenul campioanei AC Milan (1-1), miercuri seara, într-un meci din etapa a 33-a.

Okereke a deschis scorul pentru Cremonese în minutul 77, gazdele egalând în al treilea minut de prelungiri prin Junior Messias după o fază fixă.

În urma acestui rezultat AC Milan ajunge pe locul 7 în clasament, fiind pentru moment în afara locurilor de Europa sezonul următor.

De remiza înregistrată pe San Siro au profitat Lazio, Juventus și Inter, formații care și-au consolidat pozițiile în clasament.

O altă surpriză s-a înregistrat la Monza, unde echipa locală a ținut în șah Roma lui Jose Mourinho (1-1).

Patru echipe luptă pentru locul 4 din Serie A, fiind despărțite de doar două puncte! E vorba de Inter, Atalanta, Milan și Roma.