La Liga

Un nou dus rece pentru Costel Galca in La Liga

Espanyol Barcelona, echipa antrenata de Costel Galca, a suferit duminica seara a treia infrangere in ultimele patru meciuri de campionat in prima liga spaniola.

Echipa catalana a fost invinsa in deplasare de Getafe, cu 3-1, dupa ce reusise deschiderea scorului prin Perez in minutul 26.

Avantajul lui Espanyol a fost anulat dupa doar trei minute, Getafe egaland prin Leon, dupa care Sarabia a marcat pentru 2-1 cu opt minute inaintea pauzei.

Espanyol s-a descoperit pe final in tentativa de a egala, iar Getafe a lovit in al patrulea minut al prelungirilor prin Gomez.

Dupa 20 de etape echipa lui Galca este a 14-a in clasament la sase puncte de Rayo Vallecano, prima de sub linia retrogradarii in La Liga.