La Liga

Prima infrangere pentru Contra in Spania

Cosmin Contra a cunoscut gustul amar al infrangerii mai repede decat si-ar fi dorit, la doar a doua partida oficiala pe banca lui Getafe.

Formatia pregatita de “Gurita” a pierdut, sambata seara, pe terenul bascilor de la Atheltic Bilbao, cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Susaeta cu sase minute inaintea pauzei. Jucatorul lui Bilbao a primit balonul in afara careului de unde a trimis imparabil pentru portarul Codina.

Getafe a trecut pe langa egalare in minutul 87 la sutul lui Ciprian Marica, jucator care a bifat toate minutele.

Marica a reluat din interiorul careului, pe jos, insa nu a reusit sa-l pacaleasca pe Iraizoz si astfel internationalul roman nu a reusit sa evite infrangerea pentru Contra si Getafe.

Contra a debutat la Getafe intr-un 3-3 pe teren propriu cu Granada.