Premier League

Remiza intre Leicester si Manchester United de Boxing Day

Echipele Leicester City si Manchester United au terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), sambata, in primul meci programat de Boxing Day in Premier League.

Manchester United a condus de doua ori si a mai avut un gol anulat de VAR pentru offside in partea secunda.

Rashford a deschis scorul in minutul 23, un avantaj anulat de gazde dupa opt minute prin Barnes.

Martial a avut in minutul 61 o reusita anulata pentru pozitie afara din joc.

Manchester United avea sa puncteze a doua oara regulamentar prin Fernandes din pasa lui Cavani cu 11 minute inaintea finalului.

Vardy a adus egalarea lui Leicester City cand mai erau cinci minute pana la finalul intalnirii.

Manchester United ramane cu o singura infrangere in ultimele 23 de meciuri contra lui Leicester.

Trupa lui Solskjaer este neinvinsa in ultimele 12 confruntari cu “Vulpile”.

Mai mult decat atat, Manchester United a marcat de fiecare data in ultimele 23 de meciuri cu Leicester.