Premier League

Nebunie de meci într-o restanță din Premier League. Echipa care a condus cu 3-0 a ieșit cu capul plecat

Duelul dintre Bournemouth și Luton Town nu a fost unul cu un afiș foarte ofertant după numele formațiilor implicate, mai ales într-o seară în care atenția microbiștilor a fost captată de ultimele partide din returul optimilor de finală în Liga Campionilor.

Atletico Madrid elimină Inter Milano la 11 metri și lasă Italia fără echipă în sferturile Ligii Campionilor

Chiar și așa, Premier League se dovedește în continuare a fi un campionat extrem de spectaculos indiferent de numele echipelor implicate.

Luton Town a condus cu 3-0 la pauză în duelul cu Bournemouth, dar nu a fost suficient pentru obținerea victoriei.

Cei de la Bournemouth au întors spectaculos rezultatul în partea secundă și au obținut în extremis victoria, cu 4-3!

Chong ‘9, Ogbene ’31 şi Barkley ‘45+1 au marcat golurile lui Luton, în timp ce pentru Bournemouth au punctat Solanke ’50, Zabarnyi ’62 şi Semenyo ’64, ’83.

Bournemouth ocupă locul 13 în clasament, în timp ce Luton se află pe poziția a 18-a, în luptă pentru evitarea revenirii după un sezon în Championship.

Este doar pentru a cincea oară în istoria Premier League când o echipă întoarce un rezultat de la 0-3 și pentru prima dată după 21 de ani.