3
CSA Steaua
Nicolae 44' Wallace 32' 11'

Asa am trait Dinamo 2 - CSA Steaua

Partida dintre Dinamo 2 si CSA Steaua Bucuresti a fost live text in aceasta pagina, vineri, dupa ora 15:00.

16:51

Final de partida. CSA Steaua se impune in Stefan cel Mare si acumuleaza a patra victorie consecutiva in sezonul de Liga 3.

87'

Gol Cretu!

Giani Cretu a transformat de la 11 metri reducand din diferenta (1-3).

84'

Penalty pentru Dinamo 2 obtinut de Alin Lazar la limita careului stelist.

60'

Ocazie ratata de Dinamo 2 dupa o patrundere in careu.

58'

Rasdan rateaza singur cu Esanu. Oprita scos din minti pe margine.

56'

Cosmin Contra, prezent la meci, striga la arbitrul Badoiu: "Nu ti-e si tie putin asa rusine? Esti din Timisoara?". Cineva ii sopteste tehnicianul primei echipe a lui Dinamo: "E din Craiova".

52'

Inca o data portarul dinamovist Esanu reuseste sa apere o lovitura de la 11 metri. De aceasta data a ratat Antohi.

48'

RATARE!
Lovitura de la 11 metri ratata de Rasdan. A aparat portarul dinamovist Esanu.

15:48

Arbitrul Marius Badoiu pune capat primei reprize. 3-0 la pauza pentru CSA Steaua.

44'

Gol Nicolae!

CSA Steaua marcheaza golul trei prin Dragos Nicolae din interiorul careului. Este 3-0 pentru ros-albastri inaingea pauzei.

39'

Balbarau iese din poarta si-l blocheaza in extremis pe Spanu. Dinamovistii aproape de gol.

32'

Gol Wallace!

CSA Steaua isi dubleaza avantajul dupa o noua faza fixa de la coltul terenului. Acelasi Wallace vine din spate si inscrie pentru 0-2.

31'

Portarul dinamovist Esanu respinge cu dificultate sutul lui Enceanu. Corner pentru CSA Steaua.

25'

Calintaru suteaza in zidul dinamovist. Stelistii raman in posesie.

25'

Enceanu obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist.

21'

Tone ramane cazut in careul Stelei. Al doilea corner pentru Dinamo 2. Oprita se agita pe margine strigand la jucatorii sai: "Sunteti tembeli?!".

16'

Dinamo nu reuseste sa profite de faza fixa. Se joaca din ce in ce mai tare.

16'

Un nou sut al gazdelor pe langa poarta. Se fluiera lovitura libera la 25 metri. Enceanu certat puternic de Oprita.

15'

Gazdele incearca poarta prin acelasi Serban. Mingea trece putin alaturi de buturile lui Balbarau.

14'

Serban obtine lovitura libera pentru Dinamo in jumatatea stelista.

11'

Deschidere de scor dupa un corner. Wallace se inalta si reia in poarta cu capul pentru 0-1!

10'

La meci asista si o parte a conducerii spaniole a lui Dinamo.

10'

Rasdan suteaza peste poarta dinamovista.

9'

Mitran de la Dinamo vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Rasdan in zona de la centrul terenului.

8'

Lovitura libera pentru CSA Steaua. Faza ramane fara rezultat. Oprita solicita corner de pe margine. Va fi repunere din 6 metri.

7'

Prima ocazie apartine lui Dinamo 2 la o neatentie a lui Adrian Ilie, fundasul stanga de la CSA Steaua.

5'

Inceput mai bun de partida pentru CSA Steaua, echipa mai prezenta in jumatatea adversa.

1'

A inceput meciul din Soseaua Stefan cel Mare.

13:32

09:42

Dinamo 2 are o victorie si doua infrangeri in primele trei etape:

3-2 cu FCSB 2 (acasa)
1-5 cu Progresul Spartac (deplasare)
1-2 cu FC Voluntari 2 (acasa)

De trei ani cei de la Dinamo 2 n-au mai avut echipa in al treilea esalon.

09:40

CSA Steaua a castigat primele trei meciuri de campionat:

5-1 cu CS Balotesti (acasa)
2-1 cu FCSB 2 (deplasare)
4-1 cu Progresul Spartac (acasa).

Singurul pas gresit al ros-albastrilor a fost facut in turul 2 al Cupei Romaniei, unde a pierdut acasa cu CS Popesti Leordeni, 0-1.