Liga 3

Craiova lui Mititelu a inceput anul cu stangul

U Craiova 1948 SA, echipa lui Adrian Mititelu, a reluat competitia din Liga a 3-a cu un rezultat de egalitate in deplasare.

Oltenii au remizat cu Atletic Bradu, scor 1-1, dupa ce Claudiu Balan deschisese scorul in minutul 8. Gazdele au egalat prin Marian Coman inaintea pauzei, minutul 44.

In aceeasi Serie a II-a din Liga 3, Turris Oltul Turnu Magurele a facut instructie cu Viitorul Domnesti in deplasare, echipa pe care a calcat-o in picioare cu un aspru 7-1.

Turris s-a distantat la sase puncte in clasament de Craiova lui Mititelu, intre cele doua echipe fiind Flacara Horezu, ocupanta locului secund.

Craiova poate pierde locul trei in clasament dupa aceasta runda a 16-a, daca ACS SR Brasov se va impune la Pucioasa, echipa de mijlocul clasamentului.