Viitorul in vacanta, Sepsi obtine trei puncte in 45 de minute

Partida cu miros estival, sambata seara, la Ovidiu intre Viitorul si Sepsi Sf.Gheorghe, un meci transat de covasneni inca din prima repriza cand tabela a aratat 3-0!

Echipa pregatita de Gheorghe Hagi a facut practic figuratie pe teren din postura de lidera detasata in clasamentul din playout.

Carnat a deschis scorul dupa opt minute, pentru ca dupa alte opt minute Stefanescu sa majoreze avantajul oaspetilor.

Acelasi Carnat si-a trecut in cont dubla in minutul 31 dupa o eroare masiva in jumatatea terenului celor de la Viitorul.

Sepsi ajunge la 31 de puncte cu doua etape ramase de disputat pana la finalul sezonului din playout.

Covasnenii au cu cinci puncte peste Poli Iasi, echipa aflata in acest moment pe locul de baraj.

Dinamo, formatie cu cinci meciuri restante, e la zece puncte distanta de Sepsi pe loc direct retrogradabil.

Viitorul: Căbuz - Mladen, Artean, Ghiţă, Dussaut (Căpuşa '24) - Ciobanu, Iacob (Lazăr '66), Achim (Casap '46) - Chiţu (Dulca '66), Rivaldinho (Bodişteanu '46), Ganea. Manager: Gheorghe Hagi.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan - Kovacs (Celea '80), R. Deaconu - Ştefănescu (Gal - Andrezly '80), I.Fulop (Achachbar '75), Carnat - Safranko (Diaz '68). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Kovacs '60, I.Fulop '72.

Arbitri: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe, Stelian Slabu - Mihai Amorăriţei.