Viitorul Constanta

Viitorul, invinsa la scor de Legia Varsovia intr-un amical

Sursă foto: twitter.com/LegiaWarszawa

Echipa Viitorul Constanta a incasat nu mai putin de cinci goluri in amicalul disputat contra puternicei Legia Varsovia.

Dupa cinci victorii in ultimele sase meciuri amicale pentru echipa lui Gheorghe Hagi a venit dusul rece cu Legia, echipa in fata careia Viitorul a pierdut, cu 5-2.

Un meci in care formatia poloneza si-a prezentat lotul inaintea debutului in noul sezon.

Ianis Hagi deschisese scorul pentru Viitorul la jumatatea reprizei, insa pana la pauza Legia a inscris de trei ori, prima reusita fiind din 11 metri.

Dupa pauza scorul a capatat proportii, inainte ca Vodut sa reduca din diferenta pe final.

Viitorul o intalneste pe Radomiak Radom, echipa de Liga a 3-a, in ultimul amical din Polonia.