Viitorul Constanta

Viitorul castiga primul amical din Slovenia

Sursă foto: fcviitorul.ro

Campioana FC Viitorul a debutat cu dreptul in seria amicalelor pe care le are programate in al doilea cantonament din aceasta vara.

Echipa pregatita de Gheorghe Hagi a invins pe NK Celje, locul cinci la finalul sezonului precedent in Slovenia, cu 3-2.

Alexandru Cicaldau a marcat o dubla in prima repriza, minutele 31 si 35, insa in ultimul minut de joc slovenii au redus din diferenta prin Lupeta, scapat singur cu portarul Tordai.

Celje a reusit egalarea in minutul 61 prin Bizjak, insa dupa numai opt minute Viitorul a revenit la conducere prin Alexandru Stoica dupa o faza creata de Herea si Chitu.