Viitorul Constanta

Viitorul a batut pe Partizan Belgrad intr-un amical (VIDEO)

Echipa lui Gheorghe Hagi o obtinut prima victorie in cele patru meciuri amicale disputate pana acum in cantonamentul din Polonia si tocmai impotriva celui mai puternic adversar intalnit, Partizan Belgrad.

Viitorul s-a impus cu 3-1 in fata echipei care elimina Steaua din Liga Campionilor sezonul precedent prin golurile marcate de Chitu (9, 59) si Tanase (69).

Partizan a egalat la unu printr-un penalty transformat de Djurdjic inaintea pauzei.

Au evoluat formatiile:
FC Viitorul: Rimniceanu – Benzar, Tiru (69 Hodorogea), Carp, Ganea (77 Dumitrescu) – Filip, Brandan (66 Nedelcu), Purece (77 Casap) – Iancu (66 I. Hagi), Chitu (77 Nimely), Coman (66 Tanase).

Partizan Belgrad: Saranov - Vulicevic, Gogua, Balazic (46? Ostojic), Bogosavac, Jankovic (80? Durickovic), Everton, Brasanac (71? Marjanovic) - Radovic (66? Ilic), Mihajlovic, Durdic (77? Bozinov).

FC Viitorul va disputa, joi, ultimul meci de verificare in cantonamentul din Polonia, contra formatiei poloneze de liga secunda Drutex-Bytovia.

Meciuri disputate de FC Viitorul in Polonia:

29 iunie: FC Viitorul – APOEL Nicosia 1-1
3 iulie: FC Viitorul – Chojniczanka Chojnice 0-1
3 iulie: FC Viitorul – Arka Gdynia 1-2
6 iulie: FC Viitorul – Partizan Belgrad 3-1

Dupa trei zile de pauza Viitorul va incepe al doilea cantonament al verii, de aceasta data in Austria, unde sunt programate trei meciuri amicale, dupa cum urmeaza:

10 iulie: FC Viitorul – Olekdandriya (Ucraina, Liga 1)
13 iulie: FC Viitorul – Rad Belgrad (Serbia, Liga 1)
14 iulie: FC Viitorul – Anji Mahachkala (Rusia, Liga 1)