1
0
FC Arges

Asa am trait Universitatea Craiova - FC Arges

Oltenii a obtinut revansa in fata celor de la FC Arges dupa doua infrangeri consecutive inregistrate in campionat, respectiv in Cupa Romaniei Betano.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă de la revenirea pitestenilor in prima liga (2020). De patru ori s-au impus oltenii, de două ori au câştigat piteştenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

FC Argeș a cîștigat meciul tur, cu 1-0, prin golul marcat de Calcan.

De atunci a mai existat o confruntare în Cupa Romaniei Betano, piteștenii impunându-se, cu 2-1, meci care a dus la demisia lui Mirel Radoi de pe banca juveților.

Pariază pe marcatorul favorit în meciul din Bănie și profită de asigurarea VAR oferită de Betano

19:54

Final de partidă.

90'

Craiova ratează desprinderea pe contraatac prin Screciu. Sut in blocajul unui adversar.

90'

Meciul e prelungit cu 3 minute.

80'

Ocazie ratată de Craiova prin Baiaram. Șut puțin peste poartă.

74'

Gol Ivan!

Craiova deschide scorul prin Andrei Ivan din lovitura libera.

69'
Straton reține mingea centrată de Vătăjelu din corner.
62'

Calcan, autorul unicului gol din tur, intra la oaspeți în locul lui Jobello.

47'

Koljic in locul lui Cîmpanu la gazde.

46'

Start de repriza secunda.

18:49

0-0 în Banie dupa 45 de minute.

36'

Mare ocazie pentru FC Argeș. Popescu salvează cu piciorul la reluarea lui Crețu din șase metri.