Unirea Urziceni

Urziceniul face show in amicale

Unirea Urziceni a obtinut a doua victorie consecutiva in meciurile amicale din aceasta iarna, scor 4-2, impotriva uzbecilor de la Shurtan.
Uzbecii au inscris primii, in minutul 26, prin lovitura de cap a lui Irismetov, insa la pauza scorul a fost egal, dupa reusita lui Baltoi din minutul 33.

La pauza, ialomitenii au aruncat pe teren piesele grele, iar jocul a fost la discretia baietilor lui Costel Orac.

In minutul 56, Rusescu si-a batut joc de un penalty ratat printr-o scarita, insa trei minute mai tarziu Ciobotariu i-a adus pe ialomiteni pe un contraatac fulgerator.

Rusescu a facut 3-1 in minutul 76, uzbecii au redus din nou din diferenta cu un minut inainte de final, dar acelasi Rusescu a stabilit scorul final imediat la reluare.