Sepsi – Petrolul 0-0. Omrani a ratat cea mai mare ocazie a ploieștenilor la debutul în campionat

Echipele Sepsi Sf.Gheorghe și Petrolul Ploiești au încheiat la egalitate, scor 0-0, sâmbătă, în etapa a 15-a din Liga 1.
Așa am trăit Sepsi - Petrolul

Sepsi a ratat cea mai mare ocazie în minutul 76 prin Varga. Acesta a căutat poarta din afara careului la prima acțiune după intrarea în teren, mingea fiind deviată pentru primul corner al meciului pentru gazde până în acel moment al meciului.

Intrat pe teren în minutul 71 pentru prima lui apariție în campionat, Billel Omrani a ratat cea mai mare ocazie pentru Petrolul în prelungirile partidei. Acesta a pătruns în careu și a căutat vinclul cu un șut din apropiere. Portarul Niczuly a respins peste poartă.

Pentru Petrolul este al nouălea rezultat de egalitate în actuala ediție de campionat, ”găzarii” fiind pe locul cinci în clasament.

Sepsi ocupă momentan locul nouă și face primul pas greșit după două victorii legate în campionat.

Caseta tehnică

Sepsi: Niczuly - Oroian, M. Bălaşa, Ninaj (C. Matei 60), F. Ştefan - Alimi, Kecskes - I. Gheorghe (R. Varga 75), Aganovic (Rondon 89), M. Ştefănescu – Safranko (Debeljuh 60). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Petrolul: Zima - D. Radu (M. Rădulescu 83), P. Papp, Meijers, Huja – Jefferson (Seto 65), I. Diomande (Omrani 71), L. Dumitriu – Al. Musi (Abuashvili 65), Grozav (Pedro Justiniano 83), Jair. Antrenor: Florin Pârvu.

Cartonaşe galbene: Oroian 6, Ninaj 52, F. Ştefan 88 / Jefferson 12, Florin Pârvu 34, L. Dumitriu 59, Omrani 87, Papp 90+1.

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei.