0
0
Petrolul

Așa am trăit Sepsi - Petrolul

Etapa a 15-a din Liga 1 a continuat, sâmbătă, de la ora 16:45, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Petrolul Ploiești. Partida a fost live text în această pagină.

Prahovenii sunt neînvinşi în ultimele cinci partide disputate în campionat, interval în care au înregistrat o victorie (22 octombrie 2023, Universitatea Craiova - Petrolul 1-3) şi patru rezultate de egalitate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul regulat precedent, când covăsnenii au remizat în deplasare, scor 1-1, apoi s-au impus pe teren propriu cu 2-0.

18:37

Final de meci.

90'

Papp (Petrolul).

90'

Omrani trimite pe colțul scurt și Niczuly respinge în corner. Mingea se ducea direct în vinclu.

87'

Omrani (Petrolul).

77'

A fost primul corner pentru Sepsi și doar al treilea din meci.

76'

Noul intrat Varga trage din afara careului și mingea deviată ocolește de puțin poarta.

75'

A treia modificare la Sepsi: Varga în locul lui Ion Gheorghe.

71'

Omrani intră în locul lui Diomande și debutează pentru Petrolul în campionat. Francezul bifase 26 de minute în meciul cu Chindia din Cupa României Betano.

65'

Mută și Petrolul prin două modificări: Abuașvili (Musi) și Seto (Jefferson).

64'

Ștefănescu centrează cu efect în șase metri și Aganovic ratează de puțin.

60'

Dublă schimbare la Sepsi. Au intrat Debeljuh și Matei, jucătorii înlocuiți fiind Safranko și Ninaj.

59'

Dumitriu este al doilea jucător cu galben de la Petrolul.

53'

Alimi trage peste poartă din afara careului după o acțiune rapidă a gazdelor.

52'

Ninaj vede cartonașul galben la meciul 100 pentru Sepsi.

50'

Dumitriu pătrunde la limita terenului unde este blocat de Kecskes.

46'

Start de repriză secundă.

17:33

0-0 la pauză între Sepsi și Petrolul.

45'

Ion Gheorghe respinge din fața lui Huja după o centrare în șase metri.

39'

Centrare din dreapta și slovacul Safranko reia pe lângă poartă.

36'

Musi pătrunde în careu și trage peste poartă.

14'

Centrare în fața porții pentru reluarea lui Aganovic. Acesta trimite peste transversală și Sepsi mai bifează o ocazie de gol.