Sepsi oprește seria înfrângerilor după un meci de șapte goluri

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a obținut prima victorie după șase înfrângeri consecutive în campionat, scor 5-2, pe teren propriu, cu ultima clasată FC Botoșani.
Așa am trăit Sepsi - FC Botoșani

Sepsi a deschis scorul prin autogolul lui Romario Benzar, în minutul 16.

Fără victorie în campionat, FC Botoșani a egalat în minutul 25 prin șutul lui Gabriel Eugen David.

Până la pauză fiecare echipă a mai punctat din lovituri de la 11 metri.

Alimi a transformat pentru 2-1, în minutul 38, după un henț comis de Florescu.

Acesta din urmă s-a revanșat transformând la rândul său un penalty acordat de Colțescu în urma faultului comis de Damșcan asupra lui Benzar.

Sepsi s-a desprins în câștigătoare în repriza secundă prin golurile marcate de Aganovic (47), Alimi (66) și Gheorghe (85).

Acesta din urmă a marcat cel mai frumos gol al meciului cu un șut spectaculos de la aproximativ 30 de metri.

Sepsi face un salt de patru locuri și ajunge pe locul nouă în clasament. FC Botoșani rămâne ultima.

Raportul cornerelor a fost de 8-1 în favoarea gazdelor.