2
FC Botosani
David 25'

Așa am trăit Sepsi - FC Botoșani

Meciul Sepsi - FC Botoșani a fost live text în această pagină, luni, de la ora 18:00.

Sepsi OSK şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat covăsnenii, de şapte ori s-au impus moldovenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

Sezonul trecut Sepsi a obținut contra Botoșaniului cea mai categorică victorie din prima ligă, 7-0.

19:56

Final de partidă.

85'

Gol Gheorghe!

Zarurile sunt aruncate după golul de 5-2 marcat de Ion Gheorghe. Șut senzațional de la aproximativ 30 de metri, după un corner al gazdelor.

80'

Raportul cornerelor ajunge la 6-0!

78'

Ninaj aproape de autogol. Corner pentru Botoșani rămas fără rezultat.

66'

Gol Alimi!

Sepsi se desprinde la 4-2 prin reușita lui Alimi.

47'

Gol Aganovic!

Sepsi revine la conducere prin reușita lui Aganovic, cu un șut din interiorul careului. Golul este validat în cele din urmă de VAR.

46'

S-a reluat partida de la 2-2.

45'

Lovitură liberă pentru Sepsi de la 25 de metri poziție centrală. Șut mult peste poartă.

42'

Virgile Pinson este avertizat pentru un fault în propria jumătate.

41'

Gol Florescu!

Tabela se modifică din nou. Florescu trage pe jos și scorul redevine egal, 2-2.

39'

PENALTY și pentru Botoșani. Damașcan l-a agățat din spate pe Benzar. Decizie fără discuție.

38'

Gol Alimi!

Alimi transformă de la punctul cu var pentru 2-1. Șut pe jos, portarul n-a avut nicio șansă.

38'

PENALTY pentru Sepsi la un henț comis de Florescu.

33'

Eroare în lanț în apărarea celor de la Sepsi. Nu reușesc să profite moldovenii.

30'

Ilicic scapă singur în careul gazdelor și trage pe lângă poartă.

25'

Gol David!

Oaspeții restabilesc egalitatea prin Gabriel Eugen David cu un șut din interiorul careului la nivelul ierbii.

19'

Benzar caută să se revanșeze pentru autogolul de mai devreme, dar șutează mult peste poartă dintr-o lovitură liberă.

19'

Alimi intră prin alunecare la Florescu și vede primul galben al meciului.

16'

Gol Benzar (ag)!

Sepsi deschide scorul la o gafă comisă de Romario Benzar. Acesta a împins mingea în propria poartă.