2
0
Hermannstadt

Asa am trait Voluntari - Hermannstadt 2-0

Etapa intermediara cu numarul 18 a debutat, marti dupa-amiaza, cu meciul dintre ultima clasata FC Voluntari si Hermannstadt, o echipa aflata in revenire de forma sub conducerea lui Vasile Miriuta.

19:25

Se termina meciul de la Voluntari.

90'

Hermannstadt nu se lasa si termina meciul in ofensiva cu un sut trimis de Hergheligiu pe langa poarta.

90'

Centrare din stanga si Deac reia cu capul pe langa poarta.

90'

Sansa de gol si pentru gazde la sutul lui Kabasele din interiorul careului. Respinge Cabuz peste bara.

90'

Dubla interventie din partea lui Vitca. Cei de la Hermannstadt forteaza in cautarea golului de 2-1.

87'

Rusu reia acrobatic si mingea trece putin pe langa poarta ilfovenilor.

77'

Galben primit de Petrescu de la Hermannstadt.

74'

Parada spectaculoasa a lui Vatca la reluarea lui Nkololo din afara careului.

65'

Gol Gadze!

Voluntariul isi majoreaza avantajul prin acelasi Gadze. Faza clasica de la coltul terenului, cu centrare a lui Ion Gheorghe pe bara a doua si reluare din prima a lui Gadze.

64'

Centrare din corner si Capatana trimite mingea in transversala. Sansa de gol ratata de Voluntari.

63'

Interventie decisiva a portarului gazdelor la sutul lui Petrescu.

52'

Gol Gadze!

Centrare a lui Tudorie si Gadze deschide scorul pentru Voluntari.

18:20

Pauza la Voluntari.

30'

Sansa uriasa de gol ratata de Hermannstadt pe contraatac. Petrescu a centrat din flancul drept si Blanaru trimite cu capul pe langa poarta din sase metri.

22'

Faza controversata in careul oaspetilor la caderea lui Bucurica in duel cu Acsinte.