5
U Craiova
Bancu 88' 43' 25' Mitrita 40' Kelic 28'

Asa am trait Voluntari - Craiova 1-5

Ultimul meci al etapei a 6-a din Liga 1 Betano s-a disputat luni seara intre FC Voluntari si U Craiova 1948 CS. Apasati aici pentru live video

22:55

88'

Gol Bancu!

Inscrie si Bancu de la punctul cu var. Craiova duce scorul la 5-1.

87'

Lovitura de la 11 metri si pentru Craiova obtinuta de Markovic in duel cu portarul Vatca.

85'

Gol Laidouni!

Voluntari reduce din diferenta prin Laidoini de la 11 metri.

84'

Penalty dictat pentru Voluntari la o intrare a lui Cicaldau asupra lui Laidouni.

67'

Markovic intra in locul lui Barbut.

59'

Burlacu intra in locul lui Briceag la Craiova.

57'

Laidouni suteaza peste poarta Craiovei.

48'

Avertisment primit de Belahmeur.

46'

S-a reluat meciul de la Voluntari.

21:48

43'

Dinu Todoran nu mai rezista pana la pauza si-l schimba pe Wallace cu Belhameur.

43'

Gol Bancu!

Voluntariu e KO si Craiova inscrie golul patru prin Bancu.

40'

Gol Mitrita!

Mitrita majoreaza avantajul Craiovei cu un sut din unghi inchis.

28'

Gol Kelic!

Centrare din corner si Kelic inscrie cu capul din sase metri de langa trei adversari. Craiova are 2-0 pe tabela si este golul cu numarul 100 marcat in actuala editie de campionat.

25'

Gol Bancu!

Craiova deschide scorul prin Bancu. Reluare din interiorul careului de langa Wallace.

23'

Tudorie intra in locul lui Parcalabu la gazde. Acesta din urma s-a accidentat.

2'

Craiova rateaza deschiderea scorului prin Bancu. Sutul acestuia ocoleste poarta.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

0'

FC Voluntari: Vâtcă - Hodorogea, Walace, Zgrablic - Varzim Miranda, Sesar, Lazăr, Laidouni, Alex Vlad - Pârcălabu, Căpăţână;

U Craiova: Pigliacelli - Borţa, Kelic, Ferreira, Briceag - Fedele, Cicâldău, Bancu - Bărbuţ, Baicu, Mitriţă.

10:44

In sezonul 2016/2017 Voluntari o elimina pe Craiova in semifinalele Cupei Romaniei, pentru a castiga apoi trofeul in fata Astrei.

10:44

Craiova a castigat cea mai recenta confruntare chiar pe terenul ilfovenilor, scor 1-0.

10:43

Singurul rezultatul de egalitate s-a consemnat pe 22 septembrie 2017, un 1-1 cu echipa din Banie in postura de gazda.

10:42

De opt ori s-au intalnit cele doua echipe in Liga 1: o victorie Voluntari, o remiza si sase succese pentru Craiova.