Astra salveaza remiza la Voluntari. Alibec eliminat in minutul 90+3

Sursă foto: facebook.com/VoluntariFC

Lanterna rosie FC Voluntari a primit vizita Astrei Giurgiu, sambata, cu incepere de la ora 14:00, intr-o partida din etapa a 20-a in Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

Hodorogea a deschis scorul pentru gazde la cinci minute dupa pauza cu un sut din interiorul careului dupa o respingere gresita.

Astra a reusit egalare pe final de meci, in minutul 85, prin Belu-Iordache.

FC Voluntari: Vâtcă - A. Vlad, Armaş (Hodorogea 34), Balaur, Bucurică – Ricardinho, I. Gheorghe - G. Deac (Pîrcălabu ’65), Gadze (Kabasele ’62), Căpăţână – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Astra Giurgiu: Lazar - Belu-Iordache, Cestor, Bejan, Radunovic (Begue ’46) - Mrzljak, Butean - N. Roşu, Alibec, Llullaku – Zoua (Buş ’60). Antrenor: Costel Enache.

Cartonaşe galbene: Ricardinho ’79 / Zoua ’19, Mrzljak ‘77.

Cartonaş roşu: Alibec ‘90+3.

Arbitru: Ionuţ Coza.

FINAL Voluntari - Astra 1-1

Min. 90+3 Alibec este eliminat pentru un fault dur cu 30 de secunde inaintea finalului partidei. Alibec nu va juca asadar cu Dinamo in ultima partida a anului!

Min. 85 Belu-Iordache, fundasul dreapta al Astrei, apare in fata portii si aduce egalarea (1-1).

Min. 79 Acelasi Alibec trimite din lovitura libera si mingea ajunge in zidul Voluntariului.

Min. 75 Alibec trimite pe langa poarta gazdelor. O noua sansa ratata de Astra.

Min. 60 Ocazie mare de gol ratata de oaspeti prin Butean.

Min. 50 Gazdele deschid scorul prin Hodorogea (1-0).

Min. 34 Hodorogea intra in locul lui Armas la gazde.

Min. 18 Actiune promitatoare a oaspetilor, insa Alibec rateaza complet finalizarea.

Min. 11 Vatca intervine decisiv la sutul lui Belu.

FC Voluntari şi Astra s-au mai întâlnit de șapte ori pe prima scenă, de două ori s-au impus ilfovenii, tot de atâtea ori au câştigat giurgiuvenii, iar trei jocuri s-au terminat la egalitate, anunta LPF.

Cea mai recentă confruntare directă: 1 septembrie 2018, Astra - FC Voluntari 0-0. La finalul acelui joc, Marius Măldărăşanu a fost înlocuit pe banca astralilor de Gheorghe Mulţescu.

De doi ani Astra n-a mai invins-o pe FC Voluntari, mai precis de la un 2-1 pe terenul ilfovenilor in 4 decembrie 2016. Marcau atunci pentru invingatori Budescu si Teixeira.