Carnat 31' 8' Stefanescu 16'

Asa am trait Viitorul - Sepsi

Sepsi a castigat fara emotii pe terenul celor de la Viitorul in etapa a 13-a din playout.

20:54

O repriza secunda in care s-a jucat la trecerea timpului. Un meci incheiat practic dupa primele 45 de minute.

46'

19:49

Pauza in meciul de la Ovidiu.

31'

Gol Carnat!

Sepsi majoreaza avantajul dupa o eroare uriasa in apararea celor de la Viitorul. Carnat inscrie pentru 3-0 cu un sut din interiorul careului.

16'

Gol Stefanescu!

Sepsi loveste din nou pe un contraatac. Stefanescu primeste in careu si il invinge pe Cabuz cu un sut in forta.

8'

Gol Carnat!

Sepsi deschide scorul prin Carnat din centrarea lui Safranko.

1'

A inceput meciul.

0'

Viitorul: Căbuz – Mladen, Artean, Ghiţă, Dussaut – Ciobanu, Iacob, Achim – Chiţu, Rivaldinho, Ganea.
Rezerve: Tordai – Căpuşa, Casap, Călin, Sima, Vlad, Lazăr, Dulca, Bobişteanu.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan – Kovacs, R. Deaconu – Ştefănescu, Fulop, Carnat – Safranko.
Rezerve: Fejer – Celea, Karanovic, Andrezly, Achachbar, Grassano, L. Fulop, Dragomir.

10:15

Avancronica

Constănţenii au marcat în 15 dintre jocurile disputate acasă, iar în 10 dintre acestea au reuşit să înscrie de cel puţin trei ori!

Sepsi OSK a marcat cel puţin un gol în 14 dintre cele 19 partide jucate în deplasare în sezonul actual.

Viitorul şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de nouă ori, de trei ori au câştigat dobrogenii, de două ori s-au impus covăsnenii, iar alte patru meciuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 27 iunie 2020, Sepsi OSK - Viitorul 3-3, marcatori L. Fulop, G. Vaşvari, P. Safranko, respectiv G. Iancu, V. Ghiţă, C. Matei.