1
Poli Iasi
Garros 85'

Asa am trait Viitorul - Poli Iasi 0-1

Etapa a 24-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Viitorul si Poli Iasi.Apasati aici pentru live video

21:54

89'

Hagi forteaza cu Rivaldinho in locul lui Vina.

85'

Gol Garros!

Spaniolul Boris Garros transforma de la 11 metri cu sut pe centrul portii. Mult sange rece din partea acestuia.

84'

Cojocaru il faulteaza in careu pe Platini si este penalty pentru Poli Iasi!

82'

Nino Peralta respinge in extremis sutul lui Baluta. Continua forcingul gazdelor.

76'

Ianis Hagi rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Sut in forta din afara careului care izbeste bara!

75'

Flores este avertizat si va rata meciul urmator.

64'

Cartonas rosu !

Semedo vede al doilea galben si este eliminat. Egalitatea numerica este astfel restabilita.

62'

Vina suteaza peste poarta lui Mino Peralta.

54'

Wily Semedo vede galben pentru o simulare in careul gazdelor.

52'

Flores suteaza pe langa poarta dupa o faza prelungita de atac.

46'

Iese Gabriel Bosoi, intră Platini la Poli Iasi.

46'

S-a reluat partida!

20:50

Pauza la Ovidiu.

45'

Gabriel Bosoi (Poli Iași) a fost avertizat de către arbitrul Marius Avram in prelungirile primei reprize.

44'

Al doilea galben primit de Dragus pentru o cadere teatrala in careul oaspetilor si atacantul Viitorului este eliminat.

43'

Willy Semedo in locul lui Kamer Qaka.

41'

Dragus este avertizat.

37'

Baluta trimite la intalnire in fata portii si Tiru reia mult peste!

36'

Gardos intervine decisiv asupra lui Ianis Hagi. Doar corner pentru Viitorul.

35'

Qaka vede galben de la Marius Avram si va fi suspendat etapa viitoare.

30'

Centrare din lovitura libera de pe flancul drept si Frasinescu reia cu capul putin pe langa poarta. Sansa pentru ieseni.

28'

Sutul lui Dragus trece putin pe langa poarta ieseana.

22'

Cap incercat de Boris Garros, dar balonul trece pe langa poarta.

21'

Actiune personala a lui Qaka si un sut spre poarta deviat in corner.

20'

Baluta incearca poarta, dar trimite alaturi.

19'

Lovitura libera pentru Poli Iasi. Mihalache suteaza in blocajul unui jucator de la Viitorul.

11'

Marius Mihalache (Poli Iași) este avertizat de arbitru. Primul galben al meciului pentru un fault in marginea terenului.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

19:58

11:01

Viitorul vs Poli Iaşi în Liga 1: 13 jocuri - 8 victorii Viitorul (ultimele 6 consecutive) - 3 remize - două succese Poli Iaşi.

Palmares cu Viitorul gazdă: 6 jocuri - 4 succese Viitorul - două victorii Poli Iaşi.

Cea mai recentă confruntare directă în Liga 1: 5 octombrie 2018, CSM Poli Iaşi - Viitorul 1-2 (marcatori Andrei Cristea, respectiv Ianis Hagi - dublă).

Gheorghe Hagi vs Flavius Stoican în Liga 1: 8 jocuri - 8 victorii Hagi.