0
90'
Gaz Metan

Asa am trait Viitorul - Gaz Metan 3-0

Revedeti cele mai importante faze ale meciului Viitorul - Gaz Metan din prima etapa.

87'

Faza controversata in careul celor de la Gaz Metan. Tucudean cade in duel cu Greab, dar nu se acorda penalty-ul dorit de gazde.

79'

Tucudean ajunge in pozitie de finalizare si il pune la grea incercare pe Greab cu un sut in forta.

75'

O noua interventie a lui Rimniceanu intr-un moment in care Gaz Metan controleaza jocul.

73'

Fabuloasa interventia lui Rimniceanu la un sut din lovitura libera. Portarul campioanei respinge in transversala sutul lui Danci din lovitura libera.

69'

Tircoveanu in locul lui Bic la Gaz Metan.

68'

Baluta ii ia locul lui Herea.

65'

Buziuc apare fulgerator la finalizare, Boli ramane stana de piatra, dar jucatorul oaspetilor suteaza in plasa laterala.

63'

Gol Tucudean!

Tucudean marcheaza cu capul pentru 3-0 dintr-o centrare a lui Benzar.

60'

Minge pentru Golubovic in stanga, insa acesta este ajuns din urma de Boli. Corner pentru medieseni.

58'

Lopez intra in locul lui Chitu la Viitorul.

55'

Tucudean suteaza pe langa poarta dupa o actiune in flancul drept. Un sut pe jos in diagonala.

50'

Lovitura libera pe care mediesenii o obtin in marginea careului advers la caderea lui Olaru in duel cu Benzar. O decizie la limita.

46'

Voicu a intrat in locul lui Curtean la Gaz Metan si echipa din Medias trece la o asezare 4-4-2.

46'

19:19

Catalin Popa pune punct primei reprize.

36'

Gol Ganea!

Ganea suteaza in forta cu piciorul stang si mingea se duce in poarta cu ajutorul barei. O executie care ridica publicul in picioare.

35'

Lovitura libera pentru Viitorul din marginea careului advers la un fault comis asupra lui Cicaldau.

31'

Gol Chitu!

In cele din urma defensiva Gazului se prabuseste in urma presiunii totale a campioanei. Chitu preia pe linia careului de sase metri, primul sut este blocat, dar a doua oara atacantul Viitorului nu mai rateaza. De remarcat si pasa trimisa de Benzar peste intreaga aparare adversa.

30'

Minutul si ocazia in meciul de la Ovidiu. Benzar urca pe un spatiu liber pe dreapta si suteaza la coltul scurt. Respinge Greab in corner.

29'

Herea trimite in bara la o faza prelungita de atac a celor de la Viitorul. Hagi este ca un leu in cusca pe marginea terenului.

20'

Galben primit de Milan Mitic pentru un fault la centrul terenului comis asupra lui Benzar.

18'

Cei de la Gaz Metan isi arata pentru prima data coltii la o faza in dreapta. Curtean a ajuns in pozitie de finalizare, a ezitat sa traga din prima si in cele din urma a facut-o pe langa poarta.