0
0
Dinamo

Asa am trait Viitorul - Dinamo

Prima etapa din playoff s-a incheiat in aceasta seara cu meciul Viitorul - Dinamo. Echipa lui Hagi n-a castigat niciodata pe teren propriu in fata lui Dinamo in campionat.

22:23

Se fluiera finalul partidei de la Ovidiu.

90'

Mihai Popescu rateaza ocazia meciului cu latul din cativa metri la o centrare lunga din lovitura libera.

90'

Rivaldinho scoate cornerul dupa o lovitura de cap deviata. Dinamo forteaza tot mai mult.

89'

Dinamo este mai periculoasa in acest final de partida si Ganea respinge in extremis in corner din fata lui Hanca.

87'

Nedelcearu rateaza incredibil reluarea decisiva din careul Viitorului la o centrare din lovitura libera. Apoi s-a ridicat fanionul la o pozitie de offside in care se afla Popescu.

85'

Sansa buna irosita de dinamovisti dupa un contraatac trei contra trei. Hanca a centrat in afara terenului.

79'

Nistor suteaza periculos pe poarta si Rimniceanu respinge in corner.

78'

Contra il arunca in lupta pe Rivaldinho, ultima arma ofensiva in acest meci.

77'

Hagi face semne disperate pe margine prin care isi indeamna jucatorii sa urca in careul dinamovist la o faza fixa.

71'

Panica in careul dinamovist la centrarea lui Benzar din lovitura libera.

62'

Urcare in ofensiva a lui Busuladzic si acesta trage putin pe langa poarta.

61'

Cate o modificare la fiecare echipa: Spataru intra in locul lui Bumba la Dinamo. Hodorogea in locul lui Rosu la Viitorul.

60'

Rimniceanu aproape sa scape mingea in fata lui Palic. Tot el revine si respinge in afara terenului.

59'

Purece cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce mult alaturi.

57'

Nemec surprins in pozitie afara din joc.

55'

Coman il testeaza pe portarul Penedo cu un sut pe jos. O mingea grea tinand cont ca gazonul este ud.

54'

Nistor scapa spre poarta gazdelor, dar Benzar vine tare din spate si deposedeaza cu un tackling de manual.

53'

Benzar centreaza pentru aparitia lui Vina la coltul lung. Mingea se scurge in cele din urma in afara terenului.

49'

Penedo se opune cu o mana la sutul lui Rosu din 9-10 metri. Pentru prima data fanii gazda domina fondul sonor pe cocheta arena din Ovidiu.

46'

S-a reluat meciul de la Ovidiu. Ploua din ce in ce mai tare.

21:19

Marcel Barsan fluiera finalul primei reprize dupa o prima repriza cu numeroase faze atractive.

41'

Nedelcearu reia cu capul pe langa poarta Viitorului.

37'

Galben primit de Ganea pentru oprirea neregulamentara a lui Romera. Intreaga banca dinamovista a explodat la aceasta faza.

37'

Viitorul este echipa mai prezenta in joc si Ganea rateaza incredibil deschiderea scorului cu un sut din interiorul careului.

35'

Chitu suteaza in zidul dinamovist, Coman urmareste balonul fara insa a putea ajunge in posesie.

33'

Rosu scoate lovitura libera in marginea careului dinamovist la un duel cu Nistor. Dinamovistii protesteaza.

32'

Purece scoate mingea in centru pentru Vina si acesta cauta din nou poarta. Mingea se duce putin alaturi.

31'

Mihai Popescu respinge cu capul de langa Chitu centrarea lui Benzar in interiorul careului dinamovist.

28'

Benzar ia o actiune pe cont propriu in banda dreapta si scoate lovitura libera in duel cu Filip.

27'

Filip respinge in picioarele lui Nedelcearu si din aceasta faza putea rezulta un autogol de toata frumuseteaza cu ghilimelele de rigoare pentru dinamovisti. Penedo a avut reactie si a blocat balonul.

14'

Chitu reia cu capul peste poarta si mingea cade pe plasa laterala.

9'

Vina suteaza pe poarta din afara careului si Penedo retine in doi timpi.

7'

Nistor suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera de la marginea careului advers. Vantul a influentat in mod vizibil directia balonului.