0
0
Viitorul

Asa am trait UTA - Viitorul 0-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul UTA Arad - Viitorul Constanta din etapa a 16-a in CASA Liga 1. Meciul a fost programat, vineri, de la ora 17:00.

18:57

Final de meci.

82'

Cartonas rosu !

Ghita (Viitorul) vede al doilea galben si este eliminat.

71'

Matan respinge din fata lui Hora o minge trimisa periculos in fata portii de Antal.

64'

Tomozei se arunca la sacrificiu si respinge mingea lui De Nooijer. Nici macar corner pentru oaspeti.

61'

Antal in locul lui Oroian (UTA).

60'

Cojocaru intervine la timp in fata lui Hora.

46'

Matan a intrat in locul lui Ganea la Viitorul.

45'

Portarul gazdelor se opune golului la sutul lui Ciobanu.

44'

Cursa a lui De Nooijer si o centrare in careu pentru Ganea care rateaza complet executia.

24'

Cojocaru retine sutul lui Roger. Cea mai importanta faza a gazdelor.

1'

A început meciul.

0'

UTA: 93 Iacob - 26 Tomozei, 21 Erico, 4 Benga, 20 Rrumbullaku - 11 Oroian, 5 Vorobjovas, 6 Albu, 86 Rusu - 9 Roger, 88 A.Hora.

Viitorul: 12 Cojocaru - 2 Boboc, 21 Dobrosavlevici, 23 Ghita, 6 de Nooijer - 19 Benzar, 18 Artean, 17 Cojocaru - 27 Ely Fernandes, 42 Luckassen, 7 Ganea.

12:14

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit o singură dată în principala competiţie internă, pe 22 august 2020, Viitorul - UTA Arad 1-1, goluri marcate de Gabriel Iancu (din penalty) şi Valentin Buhăcianu.

Două succese, două remize şi trei partide pierdute este palmaresul înregistrat de Viitorul pe teren advers în ediţia curentă.

Viitorul a primit cel puţin un gol în opt dintre ultimele nouă jocuri disputate în deplasare.

Laszlo Balint vs Mircea Rednic, duel în premieră pe prima scenă.

Mircea Rednic vs UTA Arad: 5 jocuri - 3 victorii - o remiză - o înfrângere.