1
Dinamo
Nistor 57'

Asa am trait Universitatea Craiova - Dinamo. Andrei Ivan face spectacol, Dinamo e KO!

Derby-ul etapei a 15-a s-a disputat, luni seara, la Severin, intre Universitatea Craiova si Dinamo. Partida a fost live text in aceasta pagina.

22:26

86'

Gol Mihaila!

Mihaila il invinge pe Piscitelli si duce scorul la 4-1. Internationalul de tineret a luat faza pe cont propriu din flancul stang si a finalizat cu un sut din afara careului.

76'

Pigliacelli se opune golului la sutul lui Nistor dintr-o lovitura libera.

66'

Ivan trimite in mana lui Popescu. Acesta e in interiorul careului, faza e de penalty. Nu insa si pentru Avram.

57'

Gol Nistor!

Eroare uriasa a lui Vladoiu in propria jumatate si Nistor marcheaza dupa ce ramasese singur cu portarul.

46'

A inceput repriza a doua.

21:21

Pauza la Severin.

45'

Gol Ivan!

Andrei Ivan isi trece in cont dubla cu un lob spectaculos si asistam la o noua tumba. Dinamo e KO.

39'

Ocazie a lui Dinamo la reluarea lui Perovic dupa un corner. Mingea se duce in transversala.

36'

Montini in locul lui Mrzlijak la Dinamo.

30'

Gol Ivan!

Craiova se desprinde la 2-0 prin Andrei Ivan, jucator care isi face tumba care l-a facut celebru.

30'

O noua sansa pentru Craiova la sutul lui Ivanov. Minge pe centrul portii blocata de Piscitelli.

25'

Piscitelli se opune golului la sutul lui Ivan pe jos.

20'

Gol Ivanov!

Craiova deschide scorul prin Ivanov. Unul dintre cei mai scunzi jucatori de pe teren marcheaza cu capul.

11'

Gol anulat lui Dinamo pentru o pozitie afara din joc la Moldoveanu.

4'

Ivan il incearca pe Piscitelli cu un sut de la distanta.

1'

Inceput furtunos de partida cu un sprint al lui Mihaila si o cadere in duel cu Ciobotariu. Arbitrul Avram indica repunere de la coltul terenului.