3
CFR Cluj
Paun 74' 4' Deac 68'

Asa am trait Universitatea Craiova - CFR Cluj

Sambata seara de la 21:30 am transmis derby-ul rundei a 8-a in playoff-ul din CASA Liga 1, meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj.

23:30

84'

Tudorie iroseste o buna sansa de a reduce din diferenta. In locul unui sut a preferat o atingere in plus si a pierdut mingea.

80'

Dubla inlocuire si la CFR: Rondon in locul lui Deac si Hoban in locul lui Paun.

78'

Tudorie in locul lui Mateiu si Fedele in locul lui Cicaldau la Craiova.

74'

Gol Paun!

Dubla reusita de Paun la capatul unui contraatac finalizat cu sut la coltul lung.

68'

Gol Deac!

Jocul la offside al gazdelor e pacalit de Ciprian Deac. Ramas singur cu portarul, decarul oaspetilor inscrie pentru 1-2.

66'

Modificare si la gazde: Screciu in locul lui Cimpanu.

65'

Itu in locul lui Costache si Pereira in locul lui Sigurjonsson la CFR.

64'

Camora suteaza in forta pe langa poarta dupa o faza prelungita de atac a CFR-ului.

61'

Paun aproape de gol cu un sut din actiune. Executie din afara careului pe langa poarta.

58'

Costache cade in careul gazdelor la un duel cu Balasa. Se alege cu un galben din partea lui Istvan Kovacs pentru simulare.

57'

Debeljuh trimite pe langa poarta din interiorul careului.

52'

Ivan respinge in corner un sut in forta trimis de Ciprian Deac dintr-o lovitura libera.

47'

Pozitie afara din joc la Ivan.

46'

Balasa in locul lui Constantin la gazde.

46'

22:19

Pauza in Banie. 1-1 este rezultatul primei reprize.

44'

Cimpanu executa cu stangul in plasa laterala din lovitura libera.

43'

Ivan obtine lovitura libera in duel cu Deac. Pozitie favorabila pentru a ameninta poarta oaspetilor.

39'

Baiaram, autorul golului Craiovei, nu mai poate continua si este inlocuit cu spaniolul Camara.

36'

Cartonas galben pentru Deac.

34'

Galben incasat de Vinicius (CFR).

16'

Mateiu incearca si el sutul de la distanta. Mingea trece foarte aproape de poarta oaspetilor.

11'

Gol Baiaram!

Craiova egaleaza prin Baiaram. Sut de la distanta prin care tanarul Craiovei il surprinde pe Sandomierski.

4'

Gol Paun!

Abia intrat pe teren Paun inscrie cu un sut pe jos la coltul lung.

3'

Paun intra in locul lui Gidea la CFR Cluj.

1'

A inceput meciul din Banie.

21:24

Craiova: 13 Pigliacelli – 33 Capatana, 26 Acka, 23 Constantin, 5 Vatajelu – 8 Mateiu, 16 Nistor – 28 Cimpanu, 10 Cicaldau, 17 Bairam – 9 Ivan.

CFR Cluj: 12 Sandomierski – 16 Susic, 55 Vinicius, 3 Burca, 45 Camora – 8 Sigurjonsson, 37 Bordeianu, 75 Gidea – 10 Deac, 22 Debeljuh, 18 Costache.

13:20

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 25 de ori în principala competiţie internă, de opt ori s-au impus oltenii, de nouă ori au câştigat ardelenii, iar alte opt partide s-au terminat la egalitate.

Se întâlnesc formaţiile cu cele mai bune apărări din acest sezon, CFR Cluj - 19 goluri primite, Universitatea Craiova - 22 de goluri încasate.

Ambele partide din sezonul regular 2020/2021 s-au terminat fără gol marcat.

Cea mai recentă întâlnire directă: 24 aprilie 2021, CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-2.