1
Voluntari
55 55'

Asa am trait Steaua - Voluntari 2-1. Man inscrie in prelungiri

De la 21:00 am transmis in aceasta pagina de la Arena Nationala meciul dintre Steaua si Voluntari din prima etapa a Ligii 1.

22:57

Final de partida. Multumim pentru atentia acordata si va invitam sa ramaneti alaturi de Onlinesport.ro

90'

Gol Man!

Man marcheaza cu capul in primul minut al prelungirilor.

90'

Patru minute de prelungire.

88'

Balauru scoate in extremis sutul centrare trimis de Morais din afara careului. Corner pentru Steaua.

84'

Fanion ridicat de la margine pentru o pasa in careu receptionata de Budescu.

81'

Oficial la aceasta partida asista 10.237 de spectatori.

80'

Enache executa lovitura libera si mingea se duce pe langa poarta.

80'

Budescu obtine lovitura libera la un hent comis de Tabacariu in preajma propriului careu.

76'

Dica il arunca in lupta pe De Amorim in locul lui Tanase. Ultima schimbare la Steaua.

67'

Alibec desface apararea supraaglomerata a Voluntariului cu un sut din afara careului. O minge respinsa in fata de Balauru.

66'

Budescu trimite peste poarta din lovitura libera.

64'

Galben primit de Mihai Popescu.

64'

Tanase obtine lovitura libera in marginea careului advers dupa o combinatie cu Alibec.

59'

Ofensiva totala a Stelei. Tanase intoarce mingea pentru sutul lui Teixeira, insa acesta nu prinde poarta.

59'

Man apare din nou la finalizare, dar nu are forta pentru a relua decisiv centrarea lui Enache.

56'

Steaua ataca energic, furios in cautarea golului si Man trimite in transversala din cativa metri.

55'

Gol 55!

Voluntariul egaleaza prin Balan, care prinde o minge in marginea careului si-l executa pe Nita.

50'

Teixeira intra in locul lui Ovidiu Popescu.

50'

Man rateaza incredibil singur cu portarul Balauru la o eroare a defensivei adverse. Sansa monumentala ratata de Steaua.

50'

Teixeira este chemat de Dica de la incalzire si va intra in cateva momente in joc.

48'

Interceptie a lui Morais si deschidere in adancime pentru Tanase. Balaur rateaza interceptia, dar pasa este prea tare.

46'

De doar 20 de secunde a avut nevoie Alibec pentru a-si trece in cont o ocazie de gol.

46'

Se reia jocul. Nu mai putin de trei schimbari la pauza. Alibec a intrat in locul lui Gnohere la Steaua, in timp ce Tudorie si Ivanovici i-au inlocuit la Voluntari pe Lazar, respectiv Deac.

21:49

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Ocazie de gol pentru Voluntari la sutul lui Olteanu din interiorul careului. A fost o contra pornita de la mingea pierduta in atac de Gnohere.

45'

Centrare periculoasa a lui Enache in careul ilfovenilor. Balauru intervine decisiv si blocheaza balonul.

43'

Faza rapida de atac a Stelei dintr-o atingere cu Tanase, Budescu si Morais in prim plan. Budescu cade in duel cu un adversar, dar nu se acorda nimic.

37'

Maftei si Gnohere sunt avertizati pentru o disputa la centrul terenului.

34'

Gol Budescu!

Budescu deschide scorul cu un sut pe jos din lovitura de la 11 metri. Primul gol la Steaua pentru mijlocasul venit in pauza competitionala de la Astra.

33'

Penalty obtinut de Tanase la un duel cu portarul advers, dupa ce Balauru respinsese providential sutul lui Budescu din lovitura libera.

32'

Tanase obtine lovitura libera si cartonasul galben pentru Balaur.

29'

Budescu centreaza in bratele portarului Balauru. Ilfovenii reiau rapid jocul si Ovidiu Popescu vede cartonasul galben pentru un fault la centrul terenului.

28'

Man obtine lovitura libera in coltul terenului. Un corner mai scurt pentru Steaua.

26'

Cea mai mare ocazie a Stelei in acest minut 26 la lovitura de cap a lui Tanase din centrarea lui Enache.

25'

Centrare in careu de unde respinge Maftei. Mingea ajunge la Morais care trimite din afara careului pe langa poarta.

24'

Enache este faultat in marginea careului advers. Lovitura libera periculoasa pentru Steaua si acelasi Budescu confisca balonul.

23'

Centrare inselatoare a lui Budescu din corner. Respinge portarul Balauru cu o mana.

21'

Budescu trimite un lung de linie pentru Gnohere, acesta protejeaza si mingea ajunge la Man. Pasa in careu pentru Tanase, insa acesta rateaza centrarea pentru acelasi Gnohere.

19'

Centrare din dreapta in mijlocul careul oaspetilor si Gnohere reia mult cu capul peste poarta.

18'

Primul sut pe poarta apartine oaspetilor si este retinut de Nita. O minge sa recunoastem usoara pe centrul portii.

17'

Destul de fragmentat jocul in aceste momente, cu echipa din Voluntari surprinzator mai mult la constructie.

12'

Lovitura libera a ilfovenilor. Mingea este centrata in careul stelist de unde respinge Morais.

11'

Budescu cade in marginea careului advers si nu se acorda nimic. Indignare in tribuna stelista.

8'

Galben primit si de Rauta de la Voluntari.

8'

Pintilii vede primul galben al meciului pentru un fault comis la centrul terenului.

5'

Voluntari are prima sansa de a marca prin Deac a carui lovitura de cap a trecut pe langa poarta.

3'

Lovitura libera pentru Steaua din preajma careului advers. Budescu si Man langa balon. Centreaza in cele din urma Budescu si mingea se duce alaturi.