3
0
Astra Giurgiu

Asa am trait: Steaua - Astra 3-0. Alibec isi executa fosta echipa

Am transmis in aceasta pagina, live text incepand cu ora 20:30, derby-ul dintre Steaua si Astra Giurgiu, echipele care s-au luptat pentru titlul din Liga 1 sezonul precedent.

22:23

Fluier final. Steaua castiga detasat si urca pe primul loc in clasament.

85'

Teixeira trimite slab pe langa poarta din pasa lui Stan.

78'

De Amorim incearca o executie spectaculoasa. Mingea se duce peste poarta.

77'

Centrare in forta si Momcilovic este aproape de autogol. Mingea loveste stalpul din dreapta si iese in corner.

76'

Lovitura libera pentru Astra obtinuta de Ionita in marginea careului.

73'

Moke respinge in extremis din fata lui Bus. Evolutie ireprosabila din partea fundasului stelist in acest meci.

70'

Ionita suteaza peste poarta, dupa care Man intra in locul lui Tanase.

66'

Enache ia galben pentru un fault din spate asupra lui Teixeira.

64'

Balaure intra in locul lui Niculae.

61'

De Amorim cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea este deviata in afara terenului.

58'

Nita se opune golului la sutul lui Florea si tot el respinge din picioarele lui Bus, jucator aflat pe urmarire.

57'

Tanase reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Momcilovic. O executie complet ratata din centrul careului.

52'

Sapunaru primeste galben pentru un fault asupra lui Boldrin.

51'

Teixeira suteaza mult peste poarta din afara careului.

50'

Ionita suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera favorabila pentru Astra.

48'

Boldrin este avertizat pentru un fault asupra lui Teixeira cu talpa sus.

46'

Se reia meciul de pe Arena Nationala. Sumudica continua razboiul personal cu suporterii stelisti aflati in spatele bancii de rezerve.

21:33

Bus si Florea intra in locul lui Oros si Seto.

21:19

Final de prima repriza. Revenim cu partea secunda.

42'

Achim intra in locul lui Popescu, jucator accidentat in urma repetatelor faulturi incasate.

40'

Penalty clar refuzat Stelei la intrarea lui Iliev asupra lui Gnohere. La 0-0 probabil ca s-ar fi dat.

39'

Moke respinge in extremis din fata lui Niculae la o minge pasata de Teixeira din picioarele lui Popescu.

36'

Schimbare la Steaua: Alibec ii lasa locul lui Gnohere.

36'

Nita se opune golului la sutul lui Niculae. Cea mai mare ocazie pentru Astra in acest meci.

31'

Gol Tanase!

Tanase ridica scorul la 3-0 dupa o faza superba creata de stelisti. Boldrin schimba partea pentru De Amorim, acesta intoarce pentru Alibec care isi ridiculizeaza fostii coechipieri cu o pasa in stil rabona pentru Tanase. Finalizare cu sut sub transversala.

30'

Probleme musculare pentru Alibec. Acesta primeste ingrijiri medicale pe margine, in timp ce Gnohere este trimis la incalzire.

25'

Gol Alibec!

Alibec scapa singur cu portarul la o gafa a lui Sapunaru si il executa pe Iliev din a doua incercare. Portarul bulgar respinsese primul sut.

24'

Seto suteaza de la distanta in bratele lui Nita.

22'

Centrare a lui Teixeira in fata portii, dar Niculae nu reuseste sa reia periculos.

16'

Se reia jocul si Teixeira este surprins in pozitie afara din joc.

15'

Sapunaru il tamponeaza fara balon pe Alibec in marginea terenului.

14'

Incursiune curajoasa a lui Pleasca. Acesta ezita sa traga la poarta si paseaza pentru un Enache afalt in offside.

13'

Boldrin trimite in picioarele lui Ionita, dar acesta nu poate profita de situatie si pierde in fata lui Moke.

12'

Sapunaru suteaza mult peste poarta.

11'

Lovitura libera pentru Astra din marginea careului stelist.

10'

Gol Alibec!

Alibec transforma de la 11 metri cu un sut in forta pe centrul portii.

8'

PENALTY obtinut de Steaua la faultul lui Geraldo asupra lui Momcilovic.

7'

Alibec scoate lovitura libera in duel cu Boubacar la marginea careului advers.

5'

Astra incepe mai bine meciul si domina jocul cu o posesie superioara.

2'

Iesire pe contraatac a oaspetilor cu pasa lui Ionita pentru Niculae in spatele lui Balasa. Iese Nita si retine.