Dinamo ajunge pe loc retrogradabil dupa victoria lui Hermannstadt cu Sepsi

Sursă foto: facebook.com/hermannstadt.fc

Condusa cu 1-0 la pauza pe terenul lui Sepsi Sf.Gheorghe, echipa Hermannstadt a marcat trei goluri dupa pauza si a castigat fara emotii, cu 3-1.

Tandia a deschis scorul pentru Sepsi in prima repriza cu un sut de la distanta.

La opt secunde de la startul partii secunde Hermannstadt restbilea egalitatea prin Dumitriu dupa o faza incredibila.

O eroare a portarului Niczuly cu minge pierduta in fata lui Tsoumou a dus la marcarea golului de 3-1.

Dalbea, capitanul lui Hermmanstadt, avea sa inchida tabela dintr-o lovitura de la 11 metri.

Cu acest succes cei de la Hermannstadt depasesc penultima pozitie in clasament, loc retrogradabil pe care ajunge Dinamo.

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovici, Sato (Mensah '60)- Velev (Drăghici '72), Vaşvari - Nouvier, Tandia, Fl. Ştefan - Simonovski. Antrenor: Eugen Neagoe;

Hermannstadt: Căbuz - Company, C. Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica, Tătar - Serediuc (Antonov '87), Dîlbea, M. Dumitriu (Nkololo '77) - Blănaru (Moreira '68), Tsoumou. Antrenor: Vasile Miriuţă;

Cartonaşe galbene: Ştefan '48, Viera '69, Mensah '74 / Company '59, Stoica '63, Pîrvulescu '74;

Arbitru: Marian Barbu.