7
0
FC Botosani

Asa am trait Sepsi - FC Botosani

Etapa a 11-a a programat sambata, de la ora 19:00, meciul Sepsi Sf.Gheorghe - FC Botosani. Disputa a fost live text in aceasta pagina.

20:59

90'

Gol Tudorie!

Centrare la bara a doua si Tudorie marcheaza pentru un neverosimil 7-0!

83'

Sepsi face 6-0 pe tabela prin sutul lui Tudorie plasat la coltul lung.

75'

Gol Achahbar!

Scorul capata proportii ingrijoratoare pentru Botosani. Sut la coltul scurt prin care Pap este pacalit.

71'

Gol Golofca!

Scorul devine 4-0 dupa reusita spectaculoasa a lui Golofca din pasa lui Tudorie.

66'

Gol I.Gheorghe!

Ion Gheorghe rateaza intr-o prima faza lovitura de la 11 metri, dar inscrie pe urmarire dupa ce Pap a respins in fata.

63'

Al doilea penalty din meci pentru cei de la Sepsi dupa un fault asupra lui Rondon.

48'

Cartonas rosu !

Oaspetii raman in zece dupa eliminarea lui Sno.

46'

S-a fluierat startul partii secunde.

19:53

Sepsi intra cu 2-0 la cabine.

45'

Gol Rondon!

Centrare din corner si Rondon marcheaza cu capul de langa trei jucatori ai oaspetilor. Dubla pentru venezuelean!

26'

Gol Rondon!

Cei de la Botosani pierd mingea pe faza de constructie in propria jumatate, balonul ajunge la Rondon si de aceasta data atacantul venezuelean nu mai rateaza din actiune.

18'

Ramane 0-0! Pap a reusit sa apere lovitura de la 11 metri executata de Rondon, jucator la meciul 100 in prima liga a Romaniei.

16'

Golofca este faultat in careu si se dicteaza fara discutii penaly pentru gazde.

1'

Start de partida la Sf.Gheorghe.

19:00

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu - Aganovic, Paun, Rodriguez - I.Gheorghe, Rondon, Golofca.

FC Botosani: Pap - Sno, Dican, Tiganasu, Dragu - Shahaf, Sylla, Perianu - Mussis, Camara, Mailat.

Arbitru: Iulian Calin.

12:41

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 15 ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus covăsnenii, de șapte ori au câştigat moldovenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă din campionat: 10 aprilie 2022, FC Botoşani - Sepsi OSK 0-1.

Va fi un meci special pentru Mario Rondon (partida 100 in Liga 1) si Roland Niczuly (meciul cu numarul 150 in prima liga), ambii de la Sepsi.