1
Concordia Chiajna
Albu 10'

Asa am trait Poli Timisoara - Concordia Chiajna 1-1

Etapa a 26-a, ultima a sezonului regulat din Liga 1, a debutat sambata seara de la 18:00 live text pe onlinesport.ro cu meciul dintre ACS Poli Timisoara si Concordia Chiajna. De la 20:30 transmitem Steaua - ASA Tg.Mures de pe Arena Nationala.

90'

Balgradean scoate de sub bara mingea lui Seroni si meciul se termina cu un corner lipsit de finalitate pe tabela de marcaj.

90'

Meciul este prelungit cu 4 minute.

90'

Gol Seroni!

Timisoara egaleaza prin Seroni din centrarea lui Croitoru. Lovitura de cap din sase metri peste un Balgradean iesit complet aiurea.

89'

Croitoru obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Serediuc. O ultima sansa pentru banateni.

88'

Neagu arunca mingea la disperare in careul Concordiei. Balgradean este suveran in duelul aerian si retine.

82'

Raducanu este avertizat pentru intarzierea parasirii terenului de joc. Cristescu intra in locul tanarului atacant de la Chiajna.

74'

Schimbare ofensiva la Timisoara cu intrarea lui Popovici in locul lui Fucek.

72'

Alexa il retrage pe Herea si intareste apararea prin Dobrosavlevici.

64'

Formidabila ocazie a timisorenilor la sutul lui Artean de la aproape 40 de metri. Mingea prinde gazonul fata porti si-l obliga pe Balgradean la o interventie decisiva.

63'

Poparadu intra in locul lui Soljic la Poli Timisoara.

60'

Albu respinge in corner mingea trimisa de Fucek spre poarta.

55'

Croitoru suteaza in forta din afara careului si mingea il loveste in plin pe Albu.

51'

Banatenii sar peste faza de constructie si arunca mingile spre varful Pedro Henrique. Un joc bazat foarte mult pe hazard.

51'

Raducanu trimite slab pe langa poarta timisoreana.

40'

Albu este peste tot si respinge din nou in corner de aceasta data sutul lui Artean.

36'

Cedeaza nervii in marginea terenului la un fault comis de Herea asupra lui Croitoru. Pana si temperamentalul Dan Alexa a intrat in teren. Faza se incheie cu galbene pentru Herea si Pedro.

34'

Albu se pozitioneaza excelent si respinge in corner din fata lui Canu.

31'

Scutaru nu mai poate continua si este inlocuit de Neagu.

25'

Fucek trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera. Vantul a influentat calitatea acestei executii fara doar si poate.

20'

Corner pentru Timisoara la o minge executata de Croitoru din lovitura libera. Albu intervine decisiv si respinge in corner.

10'

Gol Albu!

Ilfovenii deschid scorul prin Albu a carui reluare l-a surprins pe Straton.

7'

Lovitura libera pentru Poli Timisoara de la mare distanta. Artean incearca sutul spre poarta si mingea il loveste pe Soljic, coechipierul sau.

5'

Ciobanu incearca un sut din actiune. Mingea se duce pe langa poarta timisorenilor.

1'

Start de partida la Timisoara. Oaspetii obtin cornerul la prima actiune de atac.

0'

ACS Poli Timișoara: Straton - Străuț, Scutaru, Cînu, Șeroni - Artean, Soljic - Bărbuț, Croitoru, Fucek - Pedro Henrique.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Melinte, Albu, Popescu - Răsdan, Costin - Serediuc, Herea, Ciobanu - Răducanu.