1
FC Botosani
Florescu 90'

Asa am trait Poli Iasi - FC Botosani

Etapa a 17-a din CASA Liga 1 a continuat, luni, cu meciul Poli Iasi - FC Botosani (17:00).

18:52

Final de meci.

90'

Gol Florescu!

Botosani deschide scorul dupa o faza confuza. Roman, Papa si Fernandez au contribuit la actiunea oaspetilor.

88'

Spaniolul Victor Fernandez (Botosani) surprins in offside.

87'

Roman primeste in careu, dar rateaza complet finalizarea.

68'

Francisc Cristea intra la gazde in locul lui Vanzo.

59'

Branescu iese din poarta si retine din picioarele lui Askovski.

47'

Repriza incepe cu o sansa de gol ratata de oaspeti prin Askovski. Sut in plasa laterala.

46'

S-a reluat meciul de la 0-0.

17:49

Pauza la Iasi.

39'

Popadiuc rateaza deschiderea scorului cu o reluare din sase metri peste poarta.

32'

Titular in premiera la Poli Iasi, Branescu are o interventie salvatoare la un sut din interiorul careului.

22'

Ocazie ratata de gazde dupa ce Chindris a pierdut ca un amator mingea in propriul careu.

17'

Popadiuc (Poli Iasi).

16'

Florescu intra in locul lui Ongenda, accidentat.

9'

Gol anulat gazdelor pentru o pozitie afara din joc.

6'

Vanzo in locul lui Moisa la Poli Iasi.

1'

A inceput meciul din Copou.

0'

Poli Iasi: 12 Branescu - 19 Onea, 23 Frasinescu, 6 Popa, 24 Busu - 26 Moisa, 18 De Iriondo, 8 Passaglia - 7 Popadiuc, 9 Zajmovic, 90 Calcan.

FC Botosani: 13 Hankic - 19 Patache, 2 Harut, 32 Seroni, 30 Tiganasu - 67 Papa, 8 Rodriguez, 10 Ongenda - 9 Al Mawas, 21 Croitoru, 15 Askovksi.

13:57

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte șapte victorii, iar cinci jocuri s-au terminat la egalitate.

FC Botoşani a câştigat trei dintre cele nouă meciuri disputate din postura de oaspete, iar de alte două ori a remizat pe teren advers.

Cea mai recentă întâlnire directă a consemnat şi cea mai mare diferenţă de scor: 30 august 2020, FC Botoşani - CSM Poli 4-0, marcatori Keyta, Dugandzic - dublă şi Ofosu.