2
0
Dinamo

Asa am trait Poli Iasi - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - Dinamo din etapa a 5-a in Liga 1.

22:53

Final de meci.

90'

Kevin Bru de la Dinamo incaseaza si el un galben.

86'

Adrian Balan de la gazde este avertizat cu galben de Sebastian Coltescu.

83'

Ultima schimbare facuta de Dinamo, cu Geani Cretu in locul lui Daniel Popa. Evolutie stearsa dupa hattrick-ul de runda trecuta.

82'

Ricardo Grigore intra la Dinamo in locul lui Alexandru Rauta.

80'

Klimavicius intervine deicisiv asupra lui Platini.

72'

Adrian Balan intra in locul lui Andrei Cristea la gazde.

69'

Rauta de la Dinamo vede cartonasul galben.

65'

Prima schimbare la Dinamo, cu Deian Sorescu in locul lui Robert Moldoveanu.

60'

Didac intra in locul lui Juan Pablo Passaglia la gazde.

57'

Florian Loshaj de la ieseni vede cartonasul galben.

46'

Soares intra in locul lui Hatiegan la gazde.

46'

21:48

Pauza in Copou.

32'

Gol Horsia!

Poli Iasi isi dubleaza avantajul prin tanarul Horsia (18 ani). Acesta reia in poarta o centrare din dreapta.

23'

Gol Breeveld!

Gazdele deschide scorul prin Breeveld dupa o faza fixa. Reluare cu capul din cativa metri.

14'

Sut trimis de Horsia in blocajul lui Klimavicius.

6'

Cristea reia cu capul si mingea loveste bara.

5'

Breeveld suteaza pe langa poarta lui Dinamo.

1'

A inceput meciul.

20:23

Poli Iasi: Rusu - Gallego, Diallo, Frăsinescu, A.Radu - Breeveld, Loshaj - Haţiegan, Passaglia, Horşia - Cristea

Dinamo: Straton – Moura, Klimavicius, Ciobotariu, Sin – Sorescu, Rauta, Bru – Mihaiu, Popa, Montini.

13:42

Dinamo are doar o victorie în precedentele șase deplasări din campionat, 2-0 la Chiajna (18 mai 2019).

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 14 ori pe prima scenă, de patru ori au câştigat moldovenii, de șase ori s-au impus bucureştenii, iar patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Poli gazdă: 7 jocuri - 4 victorii Poli Iaşi - două remize - un succes Dinamo.