3
U Craiova
Koljic 69' Mitrita 53' Mateiu 47'

Asa am trait Poli Iasi - Craiova 0-3

Etapa a 14-a, prima a returului in sezonul regular din Liga 1 Betano, a debutat vineri seara cu meciul dintre Poli Iasi si U Craiova 1948.

22:56

90'

Cioinac vede cartonasul galben si va fi suspendat etapa urmatoare.

83'

Meza Colli intra in locul lui Mitrita la Craiova.

80'

Barbut trimite pe langa poarta. Qaka de la gazde vede un galben.

77'

Sansa de gol ratata de gazde prin Mihalache.

73'

Ndongala intra in locul lui Cristea la Iasi.
Nuno Rocha in locul lui Koljic la Craiova.

69'

Gol Koljic!

Craiova inscrie golul de 3-0 prin Koljic din pasa spectaculoasa a lui Mitrita.

68'

Fedele suteaza in transversala. A doua bara a Craiovei in acest meci.

62'

Koljic trimite pe poarta, dar nu reuseste sa modifice tabela.

58'

Enoh intra in locul lui Platini la gazde.

53'

Gol Mitrita!

Craiova isi dubleaza avantajul de pe tabela prin Mitrita, jucator care ajunge la cota 10 reusite in acest sezon.

47'

Gol Mateiu!

Craiova deschide scorul printr-o lovitura de cap a lui Mateiu.

46'

21:52

Pauza in Copou.

45'

Corner pentru Craiova si Donkor reia peste poarta.

45'

Ce ocazie rateaza Craiova in prelungirile primei reprize! Koljic prinde un sut si scutura bara transversala.

44'

Craiova domina finalul de repriza si Fedele incearca sutul de la disstanta. Blocheaza apararea ieseana.

41'

Mitrita este extrem de nervos si vede cartonasul galben.

41'

Cristea incearca sutul, dar nu are precizie pentru a-i pune probleme lui Pigliacelli.

33'

Sansa de gol ratata de gazde la sutul lui Cioinac.

29'

Fedele suteaza in blocajul unui adversar, mingea ramane la oaspeti si Barbut trimite pe langa poarta.

27'

Replica gazdele prin Dylan Flores. Un sut care nu-si atinge tinta.

24'

Bancu este avertizat de arbitrul Chivulete.

24'

Sansa de gol pentru Craiova la reluarea lui Koljic. Resping iesenii in ultima instanta.

22'

Sut al lui Sanoj pe langa poarta oltenilor.

18'

Mihaila nu mai poate continua si este inlocuit cu Fedele.

17'

Mitrita isi face mingea pe sut, dar executia golgeterului din Banie nu prinde poarta. Sansa importanta pentru juveti.

11'

Meciul a fost oprit pentru a permite echipei medicale de la U Craiova sa-i acorde ingrijiri lui Mihaila dupa faultul dur comis de Rus.

10'

Cartonas rosu !

Decizie importanta luata de centralul Andrei Chivulete. Acesta il elimina pe Laurentiu Rus de la gazde.