1
Concordia Chiajna
Herea 20'

Asa am trait Liga 1, Etapa 22: FC Botosani-Concordia Chiajna

Ati urmarit in aceasta pagina live text meciul de Liga 1 dintre FC Botosani si Concordia Chiajna din etapa a 22-a.

19:22

90'

Acelasi Tarnovan suteaza acum peste poarta dupa o actiune luata pe cont propriu.

90'

Melinte blocheaza sutul lui Tirnovan si Botosaniul beneficiaza de un corner in ultimul minut al partidei.

88'

Roman rateaza o mare sansa de gol, dupa care ramane intins pe gazon in afara gazonului langa poarta oaspetilor.

71'

Gol Bus!

Bus marcheaza la debutul pentru Botosani cu un sut din marginea careului.

67'

Balgradean se opune golului la lovitura de cap a lui Bus.

52'

Sutul lui Vasvari este deviat si gazdele beneficiaza de o noua lovitura de la colt.

46'

Start de repriza secunda.

18:19

Pauza la Botosani unde, dupa primele 45 de minute, Chiajna conduce in urma reusitei lui Herea din lovitura de la 11 metri.

45'

Gazdele forteaza egalarea in finalul primei reprize. Roman executa un corner de pe dreapta, mingea ii revine si tot el suteaza pe langa poarta.

42'

Bordeianu suteaza peste poarta din marginea careului.

34'

Corner

Roman cade in careul oaspetilor in duel cu Melinte, dar nu obtine mai mult de un corner.

27'

Acelasi Herea il faulteaza pe Musat in propria jumatate. Suporterii gazdelor reactioneaza vehement.

21'

Cedeaza nervii dupa o intrare dura a lui Herea asupra lui Roman. In cele din urma cei doi fac pace.

20'

Gol Herea!

Herea transforma de la 11 metri si bifeaza primul gol in tricoul Concordiei.

17'

Albu este faultat tare in careul gazdelor si se dicteaza fara ezitare lovitura de la 11 metri. O ciocnire din fotbal american, ca tot avem in aceasta noapte Super Bowl.

17'

Albut intervine in doua randuri si respinge mingea din fata lui Serediuc.

15'

Hergheligiu cade in marginea careului advers, dar asistentul era aproape de faza si nu a semnalizat vreo posibila infractiune.

9'

Corner

Balgradean respinge in corner sutul lui Hergheligiu. O buna sansa irosita de gazde.